Aż 50 proc. badanych uskarża się na okolicę oczu, określając ją jako jeden z najczęstszych i drugi najbardziej uciążliwy problem dotyczący wyglądu twarzy – wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Galderma. To z pewnością nowy kierunek dla zabiegów medycyny estetycznej, w których wygląd oczu ma kluczowe znaczenie dla terapii odmładzających i poczucia atrakcyjności. Restylane EYELIGHT – produkt firmy Galderma – wychodzi naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, zapewniając efekty potwierdzone klinicznie: zauważalną redukcję zasinień i skorygowanie doliny łez już po pierwszym zabiegu. 


Zdaniem respondentów globalnego badania Galderma, wygląd okolicy oka to najczęstszy i drugi co do uciążliwości problem dotyczący wyglądu twarzy (1). Aż 70 proc. stwierdziło, że z powodu cieni pod oczami wyglądają na więcej lat, niż rzeczywiście mają. Ponad połowa badanych w wieku 25-64 lata wyraziła chęć wypróbowania zabiegu, po którym okolica pod oczami wyglądałaby korzystniej i przestała ich postarzać.
Jako firma farmaceutyczna skupiamy się na dostarczaniu zarówno lekarzom jak i pacjentom przebadanych i skutecznych produktów. Zależy nam na tym, aby pacjenci mogli skorzystać z zabiegów na produktach, które realnie odpowiadają na ich potrzeby. Dziś możemy im zaproponować skuteczne i długoterminowe rozwiązanie na cienie pod oczami – Restylane Eyelight.” – mówi Aneta Zwolińska, Head of Marketing Galderma Aesthetics Polska.


Jakie efekty daje zabieg z preparatem Restylane Eyelight?

Dzięki zabiegowi z użyciem Restylane Eyelight można rozwiązać problem zasinień pod oczami – cienie w okolicy okołooczodołowej zostają zmniejszone, zagłębienia są wyraźnie spłycone, w efekcie twarz wygląda na młodszą i zrelaksowaną. Do tego produkt cechuje się długotrwałością działania – pacjenci poświadczyli, że rezultaty były widoczne ponad 6 miesięcy od chwili przeprowadzenia zabiegu (3). Aż 88,6 proc. pacjentów po 6,5 miesiącach wciąż sprawiało wrażenie bardziej wypoczętych. Ogółem pacjenci byli na tyle zadowoleni, że ponad 90 proc. z nich deklarowało chęć powtórzenia zabiegu oraz polecenia go znajomym


Jakie są najczęstsze problemy estetyczne skóry wokół oczu?

Cienie i zasinienia pod oczami to jeden z głównych problemów, który zgłaszają pacjenci (zarówno kobiety jak i mężczyźni) w gabinetach medycyny estetycznej. Skóra tej okolicy dość szybko się starzeje, staje się coraz cieńsza, uwidoczniają się pod jej powierzchnią żyły i naczynka krwionośne, nadając jej sine zabarwienie. Dodatkowe nasilenie „zasinienia” wokół oczu występuje w przypadku płytko położonej sieci naczyń powierzchownych, które przeświecają przez bardzo cienką skórę powiek dając wrażenie zasinienia. U osób z jasną karnacją, cienką skórą, po częstej ekspozycji na promieniowanie UV pojawiają się pierwsze zmarszczki, cienie pod oczami oraz zagłębienie w części przyśrodkowej, czyli tak zwanej dolinie łez. Na wygląd okolicy pod oczami mogą mieć wpływ również: palenie tytoniu, picie alkoholu i kawy w nadmiernych ilościach, ale też mało higieniczny tryb życia, zbyt mało snu i odpoczynku. Pierwsze zmiany mogą pojawiać się nawet w okolicy 23-25 roku życia.


Innowacyjność i wysoka skuteczność Restylane Eyelight

Wyjątkową skuteczność Restylane Eyelight zawdzięcza żelowi NASHA, którego technologia została opracowana przez firmę Galderma ponad 25 lat temu. Charakteryzuje się on sztywną teksturą, dzięki czemu dystrybucja zawartego w nim kwasu hialuronowego jest ograniczona, co zatrzymuje go w miejscu podania. Z tych właściwości produktu wynika jeszcze jedna korzyść: potrzeba go niewiele – 0,5 ml*, aby wypełnić doliny łez pod obu oczami Połączenie żelu ze środkiem znieczulającym – lidokainą – sprawia, że leczenie jest o wiele bardziej komfortowe dla pacjenta. Restylane Eyelight jest produktem o wysokim profilu bezpieczeństwa (2) a ewentualne obrzęki lub bolesność po zabiegu są związane z techniką jego podawania, a nie z samym produktem.
Galderma jako światowy lider specjalizujący się w dermatologii, nieustannie odpowiada na potrzeby i oczekiwania pacjentów. Nowy zabieg – Restylane Eyelight to rozwiązanie zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, pozwalające skutecznie pozbyć się jednego z największych i uciążliwych problemów estetycznych, a poprawa okolicy oka w krótkim czasie wpływa na atrakcyjny i młodszy wygląd pacjentów.

 

1. Wyniki badania ankietowego przeprowadzonego dla Galderma na grupie 27 283 respondentów różniących się pod względem regionu pochodzenia, wieku i płci - Opticom 2020 Consumer Research, EMEAC. Nestlé Skin Health Consumer research
2. A. Nikolis i wsp. A Randomized, Crossover-Controlled Evaluator-Blinded Trial Evaluating Cannula- Vs Needle-Assisted Hyaluronic Acid Injections for Infraorbital Deformities. ASJ 7-2021.
3. Wyniki ankiety przeprowadzonej po badaniu, w przybliżeniu 6 miesięcy po zabiegu podania Restylane Eyelight w celu spłycenia zagłębień podoczodołowych oraz spłycenia doliny łez. Efekty były oceniane samodzielnie przez pacjentów (n=35)
* 0,5 ml preparatu to rekomendowana dawka, ale indywidualne potrzeby pacjentów mogą wymusić inną ilość podania preparatu