Bez bólu, okresu rekonwalescencji, a przede wszystkim bez użycia igieł – EMFACE® to nowe urządzenie do bezinwazyjnych zabiegów na twarz od firmy BTL. Jak działa i jakie efekty daje? Tego dowiedzieliśmy się podczas premiery, która odbyła się 29 marca w Warszawie.

 

Oglądaj relację!

  

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie.

Nowe technologie w kosmetologii i medycynie estetycznej dowodzą, że efekt liftingu można osiągnąć bez użycia igieł. Pozwala na to choćby EMFACE® - urządzenie określone mianem rewolucji w zabiegach na twarz. Jego premiera, z udziałem kilkudziesięciu dziennikarzy największych mediów branżowych w Polsce, odbyła się 29 marca w siedzibie firmy BTL.

- W dniu dzisiejszym spotkaliśmy się na polskiej premierze urządzenia EMFACE® od firmy BTL. EMFACE® jest pierwszym urządzeniem w sektorze nieinwazyjnej estetyki twarzy, które jednocześnie wykorzystuje działanie zsynchronizowanej radiofrekwencji z technologią HIFES®  – powiedziała nam Magda Michnicka-Rekowska, PR & Marketing Manager Działu Medycyny Estetycznej BTL Polska.

 

D. Gabczenko, M. Michnicka-Rekowska, S. Sobusiak
D. Gabczenko, M. Michnicka-Rekowska, S. Sobusiak 

Podczas premiery odbył się również pokaz zabiegu na modelce, komentowany przez Karolinę Gajdę, Clinical Director z Działu Medycyny Estetycznej BTL Polska.

- Urządzenie EMFACE® jest stworzone do nieinwazyjnego odmładzania twarzy, redukcji zmarszczek oraz poprawy owalu. To wszystko możemy osiągnąć, łącząc dwie technologie w jednym aplikatorze. Monopolarna fala radiowa podgrzewa włókna kolagenowe, zagęszczając skórę, natomiast technologia HIFES® stymuluje w bardzo selektywny sposób mięśnie odpowiadające za utrzymanie naszego owalu – wyjaśniła w rozmowie z Zatoką Piękna Karolina Gajda.

Premiera EMFACE
Premiera EMFACE®

Badania kliniczne wykazały, że urządzenie redukuje zmarszczki, ujędrnia mięśnie i daje efekt liftingujący. Na czym polega jego innowacyjność? EMFACE® wykorzystuje jednoczesną aplikację zsynchronizowanych fal radiowych i technologii HIFES®. Gdy fale radiowe, poprzez nagrzanie skóry właściwej, stymulują produkcję włókien kolagenowych i elastynowych, wygładzając skórę, technologia HIFES® selektywnie kurczy mięśnie i zwiększa gęstość tkanki mięśniowej.

Zabieg przeprowadzony z użyciem EMFACE® jest bezinwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji, trwa zaledwie 20 minut, więc jest komfortowy tak dla pacjenta, jak i operatora. U większości pacjentów stosuje się trzy jednorazowe aplikatory - na czoło i po jednym na każdy policzek, jednak ciepło RF rozchodzi się aż pod podbródek.

Premiera EMFACE
Premiera EMFACE®

Połączenie dwóch technologii w jednym aplikatorze pozwala unieść łuki brwi i kąciki ust, a także lepiej zdefiniować kontur twarzy i kości policzkowe. Pierwsze rezultaty zabiegu w postaci napięcia skóry widać już po jednej sesji, jednak dla pełni efektów zalecana jest seria czterech zabiegów.

EMFACE® wskazywany jest jako alternatywa dla wypełniaczy oraz toksyny botulinowej i stanowi metodę odmładzania twarzy zarówno dla pacjentów, którzy preferują zabiegi bez igieł, jak i dla osób regularnie korzystających z medycyny estetycznej.

Premiera EMFACE
Premiera EMFACE®

Więcej informacji na temat urządzenia znajdziecie na emface.pl

Materiał powstał we współpracy z BTL Polska