Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku serdecznie zaprasza na kolejne spektakularne wydarzenie z zakresu trychologii – I Międzynarodową Konferencję Naukową „Innowacje biotechnologiczne w branży trychologicznej”, która odbędzie się 24 marca 2023 r. w siedzibie uczelni.

 

Gdańsk stolicą trychologii

Wczesną wiosną Gdańsk po raz kolejny stanie się stolicą trychologii. Tym razem także w wymiarze międzynarodowym. Naszą konferencję kierujemy do wszystkich osób zainteresowanych zdobyciem wiedzy z zakresu innowacji biotechnologicznych w branży trychologicznej w szczególności Trychologów, Studentów i Absolwentów, Słuchaczy studiów podyplomowych. Nasi Prelegenci, w tym wybitni goście z zagranicy, chętnie podzielą się sprawdzonymi rozwiązaniami i praktykami, jak również najnowszymi doniesieniami naukowymi w tej branży.

 

Główne tematy konferencji

I Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt: „Innowacje biotechnologiczne w branży trychologicznej” będzie obejmowała takie zagadnienia m.in. jak:
• możliwości terapeutyczne z zastosowaniem składników aktywnych pochodzenia naturalnego w łuszczycy oraz łojotokowym zapaleniu skóry głowy;
• pielęgnacja skóry głowy przed i po transplantacji włosów;
• ESG, czyli środowisko naturalne, społeczeństwo i ład korporacyjny w branży trychologicznej;
• innowacje nurtu biotech beauty, w tym zastosowanie i rola komórek macierzystych w trychologii;
• problemy diagnostyczne łysienia androgenowego;
• nowatorskie zastosowanie dutasterydu w formie mezoterapii w terapii łysienia androgenowego.

Więcej na temat wydarzenia na www.wsz.pl