Katedra i Klinika Dermatologii w Katowicach wraz z Oddziałem Dermatologii Dziecięcej i Leczenia Anomalii Naczyniowych dla Dzieci w Sosnowcu oraz Klinicznym Oddziałem Chorób Wewnętrznych, Dermatologii i Alergologii w Zabrzu organizują pierwszą w historii konferencję naukową ,,Od bajtla do omy – łosprawiomy o skórze. Pierwsze Śląskie Dni Dermatologiczne”.

 

Zapraszamy lekarzy na zupełnie nowe wydarzenie dermatologiczne. Konferencja odbędzie się w dniach 20 - 22 kwietnia 2023 roku w Katowicach i jak wskazuje sama nazwa wydarzenia, na konferencji zostanie poruszona tematyka leczenia pacjentów w każdym wieku, tych dorosłych, jak i tych mniejszych. Skąd taki pomysł? Podjęcie decyzji dotyczącej tematyki konferencji wiązało się z zapotrzebowaniem ze strony lekarzy specjalistów.

Leczenie i wypracowanie prawidłowych praktyk i sposobów postępowania ważne jest w profilaktyce i leczeniu pacjentów na każdym etapie ich życia, bez względu na wiek. Dlatego na konferencji wykładowcy z kraju i zagranicy omówią zagadnienia związane z dermatologią ogólną i dermatologią dziecięcą. Warto również wspomnieć, że uczestnicy spotkania będą mieli podczas konferencji okazję do uczestniczenia w specjalistycznych kursach z zakresu dermatologii i dermatologii dziecięcej.

Wśród tematów poruszanych na Pierwszych Śląskich Dni Dermatologicznych znajdą się między innymi:
• Choroby alergiczne
• Onkologia dermatologiczna (nowotwory melanocytowe i niemelanocytowe, chłoniaki skóry, współpraca dermatologa i hematologa)
• Leczenie nowotworów łagodnych i złośliwych u dzieci i dorosłych
• Choroby włosów i owłosionej skóry głowy u dzieci i dorosłych

Oczywiście, Pierwsze Śląskie Dni Dermatologiczne to nie tylko okazja do zyskania nowej wiedzy i rozwój umiejętności, wydarzenia ma także charakter towarzyski. W końcu nauce od czasu do czasu towarzyszyć powinna także rozrywka.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji!

 

Więcej informacji o konferencji znajdziecie na stronie: www.sdd2023.pl