Restauracja Hewelke Restaurant & Bakery w podziemiach Browaru Gdańskiego już oficjalnie otwarta. Lokal stworzony przez Martynę Górską-Popielarz i Marcina Popielarza podczas zamkniętego eventu odwiedziła także redakcja Zatoki Piękna. 

 

Chociaż Hewelke Restaurant & Bakery w Gdańsku Wrzeszczu działa już od 20 lipca, uroczyste otwarcie miało miejsce 11 sierpnia. Event, który odbył się pod hasłem „We are open!”, zgromadził ludzi ze świata sportu, biznesu, organizacji turystycznych, influencerów oraz przedstawicieli trójmiejskich mediów. Szybko okazało się, że lokal doskonale odwzorowuje – poprzez design i kuchnię – inspirację barwną postacią, jaką był astronom, podróżnik i piwowar Jan Heweliusz.

 

Hewelke – nowe miejsce spotkań w Gdańsku Wrzeszczu

Oficjalne otwarcie restauracji Hewelke w Gdańsku pozwoliło m.in. poznać koncept i design, które zrobiły na nas ogromne wrażenie. Hewelke nawiązuje oczywiście do postaci Jana Heweliusza, a sam koncept nowego lokalu łączy tradycje kulinarne z całego świata z francuską piekarnią boulangerie. W restauracji z klimatyczną kuchnią chef patrona Marcina Popielarza i head chefa Alyony Orel, serwuje się własne przetwory i najlepsze pieczywo wypiekane na miejscu.

Hewelke, nowy punkt na mapie gdańskiego Wrzeszcza, ma inspirować, bawić i być miejscem spotkań. Wiele o restauracji mówi już sama lokalizacja w Browarze Gdańskim. Tak prestiżowa miejscówka wymagała też specjalnej oprawy. Design, podobnie jak kuchnia, odzwierciedla podróżnicze inspiracje i zamiłowanie właścicieli do kuchni świata. Lokal znajduje się dokładnie w podziemiach browaru, nie dziwi więc jego częściowo industrialny wystrój.

 

Dania by Marcin Popielarz w restauracji Hewelke

Podczas eventu z przyjemnością spróbowaliśmy także dań by Marcin Popielarz, które okazały się autentycznie pyszne. W restauracyjnym menu można znaleźć np. wypiekane na miejscu bao z łososiem, klasyczny tatar wołowy czy tradycyjny polski chłodnik. Są w nim też dania bardziej egzotyczne, jak orientalny bulion z kaczki z noodlami i pak choi. Hewelke Restaurant & Bakery serwuje ponadto Angus burger z kaparowym relishem i frytkami czy letnie desery.

Marcin Popielarz
Marcin Popielarz

Oryginalne menu Hewelke Restaurant & Bakery to dzieło nie tylko Marcina Popielarza. Stanowisko szefa kuchni w nowej restauracji objęła Alyona Orel, która pracę w zawodzie zaczęła już w wieku 18 lat na Ukrainie. Przez pierwsze trzy lata od przyjazdu do Polski pracowała w Białym Króliku, gdzie współpracowała z Marcinem Popielarzem. Swoje umiejętności rozwijała później w Arco by Paco i wegańskiej restauracji Zakwasownia w Gdańsku, by w 2022 roku powrócić do współpracy z Marcinem Popielarzem.

W programie sierpniowego eventu oprócz dań Hewelke by Marcin Popielarz nie zabrakło też degustacji wina i flagowych drinków, w tym autorskiego koktajlu Hevelius, będącego połączeniem chleba, cydru, chmielu oraz żytniej whisky. W lokalu zagrał ponadto DJ z muzyką klubową.

Restauracja Hewelke zaprasza codziennie od godz. 13.00. Będąc tu, warto zajrzeć do samego Browaru Hevelius, by docenić jego aktualny wygląd i funkcjonalność.

 

Zapraszamy do Hewelke Restaurant & Bakery w Gdańsku Wrzeszczu

Hewelke Restaurant & Bakery
Hewelke Restaurant & Bakery