W imieniu Komitetu Organizacyjnego chcielibyśmy zaprosić Państwa na Golfowy Turniej Charytatywny “Religa Cup” 2021. Jaki jest cel? Dochód z niniejszego wydarzenia przeznaczony jest na rzecz Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religi.

 

Fundacja pozyskała dotację i już realizuje projekt, polegający - w uproszczeniu - na budowie sztucznego serca dla dzieci. Polskie sztuczne serce, które już od wielu lat pracuje na służbie ratowania ludzkiego życia, tym razem trzeba dostosować do potrzeb małego organizmu. Zbudować prototyp, przeprowadzić badania, przygotować do wprowadzenia na medyczny rynek. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uznało, że projekt jest godny dofinansowania kwotą 6,7 mln zł, ale do tego potrzebny jest wkład własny na poziomie 1,18 mln zł. Czy uda nam się wspólnymi siłami wesprzeć polskie sztuczne serduszko dla dzieci? Więcej informacji na temat projektu: Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi

 

Kto się podjął organizacji?

My, jako przedstawiciele środowiska polskiego golfa, zwołujemy wszystkich, którym sportowa rywalizacja, zdrowy tryb życia oraz wrażliwe serca pozwalają przyłączyć się do tej szczytnej akcji. Każdy kto pomoże w najmniejszym choćby stopniu zyska nie tylko wdzięczność, ale wzajemną pomoc. Jako pierwsi wyzwanie przyjęły dwa golfowe obiekty: Kuźnia Golfa Pole Mokotowskie w Warszawie (3 dołkowe pole pitch&putt) oraz Golf Park Mikołów (18 dołkowe pole golfowe). I właśnie w tych lokalizacjach, w dwóch różnych terminach, odbywają się turnieje golfowe.
11 września (sobota) - Golf Park Mikołów - turniej rankingowy PZG
23 września (czwartek) 17:00 - Kuźnia Golfa Warszawa i Winston Szkoła Golfa - turniej pokazowy Gwiazd.

Turniejom towarzyszyć będzie mnóstwo atrakcji i różnych możliwości wsparcia ww projektu: od opłat turniejowych i płatnych zaproszeń, poprzez możliwość zakupu ciekawych upominków oraz dzieł sztuki, po sponsoring bezpośredni.

 

Udział w turnieju

Udział w turnieju określa regulamin. Zachęcamy Gości do zgłaszania swojego udziału w wydarzeniu, nawet jeśli uważacie, że golf to wciąż egzotyczna rozrywka. W sposób szczególny zapraszamy osoby medialne, których udział w Turnieju i w wydarzeniu zachęci innych do szerokiego gestu. Wszystkim będziemy dziękować w sposób szczególny.

Na scenie warszawskie wydarzenie uatrakcyjnią występy artystyczne i pokazy mody.

Wystąpią:
Z koncertem piosenki włoskiej Luigi Pagano oraz nagrodzona trzema złotymi płytami ZPAV kompozytorka i autorka muzyki i tekstów, Natalia Wrzosińska czyli ZAGI z zespołem. Wydarzenie poprowadzi aktorka Teatru Wielkiego-Opery Narodowej - Ilona Chylewska.