Jak wygląda obłożenie salonów kosmetycznych i fryzjerskich w okresie przedświątecznym? Czy Polki masowo rezerwują terminy, aby zadbać o piękny wygląd w Święta i Sylwestra? Jakie usługi wybierają przede wszystkim - makijaż, fryzura sylwestrowa a może manicure?

 

Jak wygląda grudzień w salonach urody? 

- Mimo mniejszej liczby klientów w salonach urody z powodu pandemii, Polacy na Święta chcą wyglądać ładnie. Jednak w tym roku zadbamy przede wszystkim o fryzurę. Na paznokcie, hennę brwi i rzęs - usługi, które w tym okresie zawsze cieszyły się ogromną popularnością, umówi się niewiele ponad połowa klientek. - komentuje Stefan Batory z Booksy. 

Poniżej przedstawiamy dane opracowane na podstawie informacji z platform Booksy&Versum za okres 11-12.2020 r. oraz 12.2019 r.:

● Po listopadowym szczycie zachorowań, w grudniu wrócił ruch w salonach fryzjerskich. Przeważają Panie.
● Zdecydowanie częściej niż w listopadzie, Polki decydują się na koloryzację włosów (48,24%)* i strzyżenie damskie (25,42%)*.
● Najmniejszą popularnością w salonach cieszy się makijaż okolicznościowy. Średnia dzienna liczba rezerwacji tej usługi spadła o ponad 70 proc. (70,56%) w porównaniu z grudniem 2019 roku.
● Jednocześnie prawie połowa klientek salonów, zrezygnowała przed Świętami i Sylwestrem z manicure (43,43%)** oraz henny brwi i rzęs (40,92%)**
● Przedświątecznej gorączki nie widać u mężczyzn. Z usługi “strzyżenie męskie” skorzystało tylko około 9% więcej klientów, niż miesiąc wcześniej.
● Choć w grudniu Polacy chętniej niż w listopadzie odwiedzają fryzjera i kosmetyczkę, to średnia dzienna liczba klientów w salonach spadła o ⅓ w porównaniu z ubiegłym rokiem.
● Nieznacznie wzrosły ceny. Za te same usługi u fryzjera i kosmetyczki zapłacimy w grudniu średnio o 5,2% proc. więcej niż rok temu. Wynika to głównie z wyższych kosztów sanitarnych, które w związku z obostrzeniami muszą ponosić właściciele salonów.

 

*Wzrost dziennej liczby rezerwacji usługi w porównaniu do 11.2020 r.
**Spadek dziennej liczby rezerwacji usługi w porównaniu do 12.2019 r.