W obliczu gwałtownego i radykalnego przyrostu zakażeń Covid-19 nowe i skuteczne metody zwiększania bezpieczeństwa Pacjentów i personelu medycznego w gabinetach medycyny estetycznej są na wagę złota. Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging doktor Andrzej Ignaciuk, jako pierwszy w Polsce wdrożył właśnie całkowicie rewolucyjną metodę ochronną w swoim gabinecie.

 

Ostatnie dni przynoszą coraz bardziej niepokojące informacje na temat przyrostów liczby zakażeń Covid-19. Dane napływające z Ministerstwa Zdrowia bez wątpienia mogą budzić obawy. Z drugiej jednak strony, wszyscy pragniemy normalnie funkcjonować w tej zmieniającej się rzeczywistości - korzystać z usług, do których przywykliśmy i które na stałe zagościły w naszych kalendarzach. Szczególnie w przypadku gabinetów medycyny estetycznej, gabinetów kosmetologicznych i kosmetycznych, zakładów fryzjerskich - gdzie (niebędąca koniecznością) potrzeba skorzystania z usług od kilku miesięcy ściera się z obawami o bezpieczeństwo - znalezienie najskuteczniejszych metod ochrony Pacjentów i pracowników wydaje się być kluczowe.

Doktor Andrzej Ignaciuk, prezes PTMEiAA, a jednocześnie właściciel gabinetu znajdującego się w samym sercu Warszawy wdrożył jako pierwszy w Polsce całkowicie rewolucyjną metodę zabezpieczeń - powłokę Titan Solid. 

Komentarz eksperta

dr Andrzej Ignaciuk
dr Andrzej Ignaciuk
Posiadająca międzynarodowe certyfikaty powłoka działa wykorzystując mechanizm fotokatalizy. Oznacza to, że pod wpływem światła słonecznego lub sztucznego na bieżąco dezaktywuje funkcjonowanie wirusów i bakterii tym samym eliminując zagrożenie, które generują.

W gabinecie na warszawskim Mokotowie powłoką Titan Solid pokryte zostały wszystkie powierzchnie, na których może potencjalnie osiadać wirus - od ścian i sufitów, poprzez miejsca styku takie jak klamki i kontakty, aż po biurka, krzesła i cały sprzęt.

- Jesteśmy pierwszym gabinetem medycyny estetycznej, który zdecydował się na tego rodzaju zabezpieczenie i postanowiliśmy wykonać je od razu kompleksowo, na całym terenie placówki, ponieważ bezpieczeństwo naszych Pacjentów i personelu to dla nas kwestia bezwzględnie priorytetowa. - dodaje doktor.

Oczywiście zastosowaniu innowacyjnych metod zachowania bezpieczeństwa towarzyszą klasyczne, wprowadzone kilka miesięcy temu zasady reżimu sanitarnego.