Kosmetyki z nanosrebrem od kilku tygodni biją rekordy popularności, choć nie są niczym nowym. Niecałą dekadę temu okrzyknięto je innowacją, dzisiaj szukają ich setki kobiet. Popularność kosmetyków z nanosrebrem eksplodowała dopiero teraz, bo choć biobójcze działanie srebra znano już setki lat temu, właściwości wykorzystujących je produktów doceniono wraz z ogłoszeniem pandemii koronawirusa (COVID-19). Co warto o nich wiedzieć i komu szczególnie zaleca się używanie kosmetyków z nanosrebrem?

 

Kosmetyki z nanosrebrem dostępne są w sprzedaży od kilku lat, jednak zainteresowanie ich działaniem wzrosło szczególnie ostatnio.

 

Jak działają kosmetyki z nanosrebrem?

Wśród produktów z nanosrebrem przeważają żele antybakteryjne do rąk, kosmetyki przeciwtrądzikowe, mydła, żele pod prysznic, a także bakteriobójcze dezodoranty czy wody po goleniu. Nie dzieje się tak bez powodu. Nanosrebro wykorzystuje się ze względu na jego antybakteryjne i wirusobójcze działanie. Preparaty z nanosrebrem znajdują zastosowanie nawet w dezynfekcji różnych narzędzi i sprzętów, co już samo w sobie pokazuje ich potencjał w znacznie bliższej nam kategorii środków higieny osobistej.

Kosmetyki z nanosrebrem zabijają do 99,9% bakterii, wirusów i grzybów, mając przy tym działanie przeciwzapalne. Pomagają one zachować naturalne pH skóry i w przeciwieństwie do środków z alkoholem jej nie przesuszają. Kremy, mydła i inne produkty z nanosrebrem mają jeszcze jedną zaletę – wspomagają gojenie się ran. Z tego właśnie powodu zaleca się je nie tylko osobom zmagającym się z trądzikiem, ale i diabetykom.

 

Maski ochronne z nanosrebrem

Dokładne oczyszczanie skóry bez jej podrażniania, nieocenione w obecnej sytuacji działanie wirusobójcze, a do tego zdolność do niwelowania atopowego zapalenia skóry oraz usuwania bakterii, grzybów i wirusów z trudno dostępnych miejsc – nic dziwnego, że na celowniku nas wszystkich znalazły się właśnie żele i mydła z nanosrebrem. A jeśli dobrze się postaramy, to w sklepach online znajdziemy nawet maseczki ochronne z jonami srebra, antybakteryjne filtrujące, które zachowują swoje właściwości aż do 10 prań.

Maseczki takie wykazują działania biobójcze dzięki wbudowanej antybakteryjnej włókninie filtracyjnej z dodatkami jonów srebra.