W czasach walki z koronawirusem, kiedy liczy się każda minuta, w szpitalach potrzebne są szybkie i przenośne urządzenia, które pozwalają zdecydowanie sprawniej wysterylizować narzędzia. Dlatego w pomoc zaangażowała się firma Enbio Group, produkująca autoklawy m.in. w Dębogórzu (woj. pomorskie). Dzięki niej do najbardziej potrzebujących szpitali w naszym kraju zostanie przekazany wysoko specjalistyczny sprzęt medyczny – 100 nowoczesnych autoklawów.

 

Autoklawy służą do sterylizacji narzędzi medycznych i są wymagane w każdej placówce ochrony zdrowia. Sterylizowanie narzędzi to bezwzględna konieczność, a obecnie w czasie stanu epidemicznego czynność ta musi być wykonywana zdecydowanie częściej, ponieważ lekarze pracują na „pełnych obrotach”. Zazwyczaj szpitale posiadają bardzo duże autoklawy lub wydzielone, główne sterylizatornie, w których sterylizuje się narzędzia.

Urządzenia, które przekażemy m.in. do polskich szpitali to aktualnie najmniejsze oraz najszybciej pracujące autoklawy parowe dostępne na rynku. Dzięki ich niewielkim rozmiarom doskonale sprawdzą się w miejscach o ograniczonej przestrzeni, a w razie konieczności mogą być błyskawicznie przetransportowane do innych, potrzebujących placówek medycznych. Ponadto dużą korzyścią w kontekście walki z epidemią koronawirusa jest fakt, że przekazywane autoklawy posiadają najszybsze cykle sterylizacyjne – z których najkrótszy trwa zaledwie 7 minut. W czasach, gdy każda minuta jest na wagę życia, autoklawy zdecydowanie przyspieszają czas, w którym pacjentom zostaje udzielone niezbędne wsparcie medyczne. - Jesteśmy gotowi wspierać każdy kraj i każdą placówkę, która tego potrzebuje – komentuje Kamil Sikorski, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu w Enbio Group.

Autoklawy Enbio S pozwalają na jednoczesne sterylizowanie ośmiu pakietów narzędzi medycznych w jednym cyklu sterylizacyjnym.

 

Lista placówek w naszym kraju do których trafią darmowe autoklawy firmy Enbio jest długa.

Wśród nich znajdują się m.in.:

 • Regionalny Szpital Specjalistyczny im. W. Biegańskiego w Grudziądzu
 • Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii w Warszawie
 • Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii w Puławach
 • Szpital Wojewódzki w Łomży
 • Pomorskie Centrum Gruźlicy i Chorób Zakaźnych w Gdańsku
 • Szpital Dziecięcy Polanki im. M. Płażyńskiego w Gdańsku
 • Wojewódzki Szpital Psychiatryczny im. Prof. T. Bilikiewicza w Gdańsku
 • Powiatowe Centrum Zdrowia w Kartuzach
 • Szpital Specjalistyczny w Prabutach
 • Centrum Zdrowia Psychicznego w Słupsku
 • Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie
 • Powiatowy Zakład Opieki Zdrowotnej w Starachowicach
 • Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J. Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym
 • SPZOZ w Poznaniu.

 

To jednak nie koniec! Firma Enbio deklaruje pomoc wszystkim instytucjom, które zaangażowane są w walkę z epidemią Covid-19 i potrzebują autoklawów do sterylizacji narzędzi.

Jeśli jakaś instytucja lub szpital potrzebuje autoklawów parowych do szybkiej sterylizacji, proszona jest o kontakt pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Więcej informacji nt. autoklawów firmy Enbio można znaleźć na stronie internetowej: www.enbio-group.com .

 

Firma Enbio posiada ponad 25-letnie doświadczenie w obszarze biotechnologii, która pozwala wyznaczać zupełnie nowe kierunki dla całej branży. Samodzielnie konstruowane i opatentowane rozwiązania doprowadziły do stworzenia najnowocześniejszych urządzeń do sterylizacji, które wykorzystywane są w przemyśle, medycynie oraz laboratoriach. Autoklawy firmy Enbio to najchętniej kupowane urządzenia do sterylizacji w całej Europie.

Autoklawy:

Enbio S – kompaktowy autoklaw do sterylizacji narzędzi – przeznaczony do sterylizacji narzędzi używanych przez stomatologów, chirurgów, podologów, kosmetyczki oraz studia tatuażu. Autoklaw klasy B to jedyna metoda zapewniająca pełną skuteczność i bezpieczeństwo sterylizacji.

Enbio PRO – autoklaw do sterylizacji narzędzi stomatologicznych, chirurgicznych i kosmetycznych.

Misją firmy Enbio od początku swojej działalności jest edukowanie z zakresu zasad higieny, dezynfekcji oraz sterylizacji. Firma uruchomiła w Europie – Enbio Academy, w ramach której prowadzi szereg działań edukacyjnych dla właścicieli salonów kosmetycznych, salonów tatuażu, piercingu, podologów i wszystkich osób zainteresowanych aspektami higieny w biznesie.