HCV to wirusowe zapalenie wątroby typu C. W Klinice Care Medica by Karolina Sozańska w Gdyni do końca grudnia 2018 r. trwa wyjątkowa akcja profilaktyczna. Dzięki niej jest możliwość skorzystania z BEZPŁATNEJ diagnostyki w kierunku zakażenia HCV.

 

Sytuacji, w których mogło dojść do zakażenia jest wiele. U większości osób zakażonych w okresie przewlekłego zapalenia wątroby nie obserwuje się żadnych objawów. Należy jednak pamiętać, że infekcja wirusem HCV może prowadzić do trwałego uszkodzenia wątroby w postaci marskości.

Ponad 80% Polaków znalazło się w sytuacji, w której mogło zakazić się wirusem zapalenia wątroby typu C! W większości pacjenci nie mają objawów zakażenia.

Test trwa dosłownie kilka minut - pobierana jest kropla krwi po nakłuciu palca, którą umieszcza się na płytce diagnostycznej. Wynik widoczny jest od razu. Warto zrobić te badanie, by w razie czego móc jak najszybciej poddać się leczeniu w wyspecjalizowanym ośrodku.

Na badanie można umówić się do końca grudnia 2018 r. w recepcji Care Medica by Karolina Sozańska pod nr tel: 796-771-170.