Gąbki do makijażu i szczoteczki do oczyszczania to dziś już chleb powszedni. Uwaga osób śledzących z zapałem kosmetyczne nowinki skupiła się bowiem na przenośnych urządzeniach do pielęgnacji skóry.

 

W błędzie jest ten, komu się wydaje, że w nadchodzących miesiącach wszyscy zainteresowani pielęgnacją anti-aging czy redukcją trądziku prędzej czy później znajdą się w gabinecie medycyny estetycznej. Do świata urody wkroczyły bowiem zaawansowane urządzenia do pielęgnacji skóry, których można używać we własnych czterech ścianach. Wszystko wskazuje na to, że rekordy popularności pobiją one właśnie w 2018 roku.

Jeszcze kilka miesięcy temu profesjonalna pielęgnacja domowa utożsamiana była ze stosowaniem dostępnych w aptekach dermokosmetyków. Dziś jej przejawem jest używanie urządzeń, które śmiało korzystają z technologii stosowanych właśnie w gabinetach medycyny estetycznej. Różnica między takimi gadżetami a zabiegami estetycznymi polega na tym, że tych pierwszych można używać na własną rękę.

Już teraz, pakując się na wakacje czy weekend za miastem, do torby można wrzucić nie tylko przydatne urządzenia do stylizacji włosów, ale i gadżety typu maski do terapii światłem. Faktem jest, że dzięki przenośnym urządzeniom do pielęgnacji walka ze starzeniem się skóry staje się znacznie bardziej zaawansowana, a coraz to nowsze akcesoria kosmetyczne znacznie poprawiają jakość pielęgnacji domowej.

Cofnijmy się na chwilę do minionego roku. Okazuje się bowiem, że wśrod takich gadżetów kosmetycznych największą popularnością cieszą się derma rollery, które na Pintereście w 2017 roku mogły poszczycić się wzrostem zainteresowania aż o 345%. Nic dziwnego, że znalazły się one wśród 10 trendów urodowych na 2018 rok wskazanych właśnie przez ten serwis społecznościowy.

Już teraz w niejednym sklepie internetowym bez problemu można kupić wałek jadeitowy do masażu twarzy, derma roller z igiełkami, którego działanie zbliżone jest do wykonywanego w gabinetach mikronakłuwania, a także ice-rollery, które na noc wkłada się do lodówki, by z rana za ich pomocą zmniejszyć obrzęki pod oczami. To rzecz jasna tylko jeden z wielu rodzajów dostępnych w regularnej sprzedaży urządzeń.

Podobnych akcesoriów kosmetycznych w sprzedaży online jest znacznie więcej. Warto wspomnieć chociażby o SpectraLite EyeCare Pro od Dr Dennis, czyli masce ledowej do okolic oczu czy o urządzeniu Light Therapy Acne Spot Treatment do terapii punktowej światłem, jakie w ubiegłym roku na rynek wprowadziła marka Neutrogena.

Godne uwagi są też masażery pod oczy, np. SENSSE wykorzystujący wibracje ultradźwiękowe o dużej częstotliwości oraz bazujący na technologii T-Sonic™ masażer Iris od marki Foreo, który skutecznie niweluje oznaki zmęczenia oraz starzenia delikatnej skóry pod oczami.

Czy w 2018 roku nowości pobiją gadżety zaproponowane nam do tej pory? Co do tego nie mamy wątpliwości. Chociaż z pewnością nic nie zastąpi profesjonalnego zabiegu przeprowadzonego w gabinecie medycyny estetycznej, wygoda zapewniona przez urządzenia do wykorzystania na własną rękę i w każdym momencie jest nie do podważenia.