1 / 98

W sobotni wieczór w Europejskim Centrum Solidarności odbył się już Drugi Bal Charytatywny Fundacji dla Dzieci Vivadental pod hasłem „Z uśmiechem w życie”. Na zaproszenie dr Violetty Szycik i Jarosława Szycik na wydarzenie przybyło ponad 200 gości by pomóc podopiecznym fundacji cierpiącym na rzadką chorobę genetyczną – oligodoncję. Na balu pojawili się przedstawiciele władz samorządowych, artyści, sportowcy, biznesmeni, partnerzy Vivadental i przedstawiciele mediów: m.in. Olga Witman, prezes zarządu Mercedes - Benz Witman, Dariusz Michalczewski, Sławomir Siezieniewski. Nie zabrakło też reprezentacji naszego portalu - m.in. Redaktor Naczelna Zatoki Piękna Estera Gabczenko. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć gości na ściance - galerię znajdziecie pod koniec tego artykułu!

 

Przypomnijmy, że oligodoncja jest rzadką wadą rozwojową uzębienia u człowieka i charakteryzuje się brakiem sześciu lub więcej zębów. Osoby, które cierpią na oligodoncję już od najmłodszych lat skazane są na noszenie protez, mają wiele problemów estetycznych i funkcjonalnych, jak np. trudności przy przeżuwaniu. Schorzenie prowadzi też do wielu problemów psychicznych związanych z ograniczeniem kontaktów z rówieśnikami, alienację, frustrację, utratę wiary w siebie oraz poczucie małej wartości.

Leczenie oligodoncji wymaga podejścia multidyscyplinarnego, udziału specjalistów z wielu dziedzin stomatologii, obejmuje rekonstrukcję kości i kompletną odbudowę brakującego uzębienia oraz pełne przywrócenie prawidłowej funkcji i estetyki narządu żucia. Niestety koszty leczenia jednego podopiecznego wynoszą około 100 tysięcy złotych, co wynika z konieczności zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań terapeutycznych, w tym przeszczepu komórek macierzystych. Koszty te nie są w żaden sposób refundowane, a takie wydarzenia jak Bal Charytatywny Fundacji dla Dzieci Vivadental, ma na celu zebrać potrzebne środki na leczenie dzieci dotkniętych oligodoncją.

W trakcie swojego wystąpienia gospodarze wieczoru Violetta i Jarosław Szycik podsumowali dotychczasowe sukcesy Fundacji i opowiedzieli o bieżących działaniach i ogromnych potrzebach osób zgłaszających się o pomoc do Fundacji.

- Fundacja dla Dzieci Vivadental nastawiona jest na pomoc dla dzieci biednych, wykluczonych, niepełnosprawnych, przebywających w domach dziecka, a ostatnio naszymi podopiecznymi stali się także chorzy na autyzm - powiedziała dr Violetta Szycik - Proszę mi wierzyć, że widok mamy, która wyciąga z torebki dwie protezy, a na fotelu siedzi czteroletni chłopiec jest ciężki. Co z nim dalej będzie, czy będzie mieć zęby, czy będzie się uśmiechać... I my się tego leczenia podejmiemy... Dzisiaj zebraliśmy się, żeby otworzyć Wasze serca"

Mieliśmy okazję zobaczyć wzruszający film dokumentujący przemianę podopiecznych fundacji, którym m.in dzięki środkom zebranym na pierwszym balu, udało się pomóc i zapewnić leczenie. 

Nie dziwi zatem, że gwoździem programu były licytacje przedmiotów ofiarowanych przez znanych darczyńców. Poprowadził je we właściwy sobie energiczny i dowcipny sposób Wojciech Tremiszewski.

I tak w głośnej aukcji zalicytować można było na przykład:

  • inkografię „Manhattan Resurrection” Rafała Olbińskiego  - 4 tys.
  • fotografię autorstwa Zbigniewa Kosycarza, przedstawiającą Lecha Wałęsę w otoczeniu kibiców na trybunach stadionu przy Traugutta podczas  meczu Lechia – Juventus  w 1983 r. - 4,5 tys. złotych
  • kolację w towarzystwie Roberta Makłowicza dla czterech osób  - 8 tys. złotych oraz  kolację z Modesto Amaro w atelier Amaro  - 8 tys. złotych
  • fotografię Peeling Desert autorstwa Ryszarda Horowitza  - 9 tys. złotych
  • piłkę z autografem Roda Stewarta - 10 tys. złotych
  • koszulkę reprezentacji Niemiec z półfinałowego meczu Euro 2012 opatrzoną autografami piłkarzy -  za 11 tys. złotych
  • koszulkę gdańskiej Lechii oraz voucher na miejsce w loży VIP na Stadionie Energa Gdańsk - za 11 tys. złotych
  • spotkanie z zespołem Scorpions w Ergo Arenie 1 grudnia 2017 r. - 11 tys. złotych

Jednak wśród sportowych przedmiotów tego wieczoru, najatrakcyjniejsza okazała się koszulka polskiej reprezentacji z podpisami piłkarzy za cenę 15,5 tys. złotych.

 

Zobaczcie kto jeszcze przybył na bal!

Licytacja nie była oczywiście jedyną atrakcją na balu. Wystąpiła wyczekiwana Gwiazda Wieczoru – Małgorzata Ostrowska, legendarna liderka zespołu Lombard, od lat z powodzeniem prowadząca solową karierę. Dla gości zagrał też na żywo Bartłomiej Szopiński z zespołem. Znane i lubiane utwory polskiej i światowej muzyki sprawiły, że goście wypełnili parkiet taneczny bawiąc się do późnych godzin nocnych. Zaś o podniebienia przybyłych gości zadbała Restauracja Amber Side.