Lorenzo Coletti "Eksperci w służbie piękna" wykracza poza ramy zwykłej kliniki urody. O tym, czym się wyróżnia na tle innych placówek, opowiedziały Zatoce Piękna Marta Szarogroder, manager sieci klinik Lorenzo Coletti w Słupsku, Rumi i Gdańsku oraz Karolina Biernatowicz, kosmetolog i kierownik Lorenzo Coletti w Gdańsku.

 

Estera Gabczenko: Lorenzo Coletti w Gdańsku to już Wasza trzecia klinika, najmłodsza, bo w tym roku obchodziliście rok działalności…  

Marta Szarogroder: Zgadza się. Klinika w Gdańsku to nasze najnowsze przedsięwzięcie i duże wyzwanie zarazem. Poza tym mamy kliniki w Rumi i Słupsku. Lubimy się rozwijać, a szef jest bardzo otwarty na nowe pomysły. W planach mamy nawet centrum szkoleniowe, gdyż współpracujemy z najlepszymi fachowcami w branży i chcemy się tymi możliwościami dzielić z ambitnymi osobami.

Macie wartościowe i mądre motto "Eksperci w służbie piękna". Co jest dla Was najważniejsze?

Marta Szarogroder: Najważniejsi są dla nas ludzie - Klienci i zespół, by każda osoba, która tu pracuje, czy korzysta z zabiegów lubiła do nas wracać.  Stawiamy na profesjonalizm, skuteczność, indywidualne podejście do Klienta oraz atmosferę. Nasze Kliniki są kameralne, można w nich poczuć się swobodnie, nawiązać relacje z zespołem, a jednocześnie niczym nie ustępujemy w kwestii ilości i jakości aparatury dużym Klinikom z pierwszych stron gazet.

Specjalizujemy się w terapiach anti-aging i modelowaniu sylwetki, współpracujemy także z dietetykiem klinicznym, by zapewnić naszym Klientom kompleksowe wsparcie.

Zespół to nasza największa siła, znakomici kosmetolodzy, lekarz medycyny estetycznej, fizjoterapeuta, dietetyk. Wspieramy się i zawsze możemy na siebie liczyć.

 

Lorenzo Coletti
Marta Szarogroder, Karolina Biernatowicz

 

Rosnące zainteresowanie zabiegami estetycznymi sprawia, że wciąż powstają nowe gabinety i kliniki medycyny estetycznej. Czym Lorenzo Coletti wyróżnia się spośród innych klinik urody?

Marta Szarogroder: To co nas wyróżnia, to kompleksowa oferta usług przy zachowaniu przyjaznej atmosfery i dbałości o Klienta. Nieustannie się szkolimy, jeździmy na kongresy, właściciel inwestuje w najnowsze technologie renomowanych marek... To oznacza, że ciągle się rozwijamy. Lubimy też spotykać się z naszymi Klientami i dzielić wiedzą. Organizujemy bardzo atrakcyjne spotkania w Klinikach, gdzie zapraszamy ekspertów związanych ze zdrowiem i urodą m.in. lekarzy, stylistów, brafitterki, psychologów.

Jakie zabiegi najczęściej wybierają Wasi pacjenci?

Karolina Biernatowicz:  W naszej klinice posiadamy szeroki wachlarz zabiegów dla każdego, zarówno dla pań, jak i panów. Poprzez zabiegi przeciwzmarszczkowe, nawilżające, oczyszczające, niwelujące przebarwienia, modelujące sylwetkę, redukujące rozstępy i blizny aż po pielęgnację okolicy oczu, zabiegi dla cery naczynkowej czy zabiegi trychologiczne. Zabiegi dobieramy na bezpłatnych konsultacjach poprzedzonych diagnozą skóry oraz wywiadem kosmetycznym.  Panie najczęściej wybierają zabiegi przeciwzmarszczkowe, a panowie zabiegi przyspieszające porost oraz wzmocnienie włosów.

Korzystacie same z dobrodziejstw medycyny estetycznej? Ciekawi mnie, jakie są Wasze ulubione zabiegi? 

Marta Szarogroder: Ja uwielbiam plazmę azotową wykorzystywaną do bezoperacyjnej korekty powiek - zabieg miałam wykonywany 2 lata temu i teraz planuję go powtórzyć, ponieważ daje widoczny, ale naturalny efekt. Drugim moim hitem jest Intraceuticals - genialny zabieg gwiazd, doskonale nawilżający i poprawiający kondycję skóry. Jeśli chodzi o ciało absolutnie niezastąpiony w walce z cellulitem jest Icoone Laser, najlepiej w połączeniu z sonotermolipolizą, która napina skórę i rozbija tłuszcz, dzięki czemu łatwiej się go "rozprasowuje".  

Marta Szarogroder
Marta Szarogroder

 

Karolina Biernatowicz: Sama chętnie korzystam z Radiofrekwencji mikroigłowej oraz zabiegu Geneo.

RF mikroigłowa za pomocą mikronakłuć, elektroporacji oraz fali radiowej stymuluje tworzenie kolagenu oraz przeciwdziała zwiotczeniu skóry przy jednoczesnym niwelowaniu przebarwień i niewielkich blizn. Już po kilku dniach moja skóra staje się niesamowicie gładka i napięta, pory zwężone, a drobne zmarszczki wygładzone.

Natomiast GeneO™ to przełomowa technologia umożliwiająca równoczesną eksfoliację (usuwanie martwych komórek skóry z jej powierzchni), dotlenienie skóry i zwiększenie wchłaniania składników aktywnych rewitalizujących skórę. Efekty są zauważalne od razu po pierwszym zabiegu, stąd nazywam go "zabiegiem bankietowym".

Karolina Biernatowicz
Karolina Biernatowicz

 

A jakie zabiegi warto wykonać szczególnie teraz, w okresie wiosennym, kiedy nasza skóra wymaga regeneracji?

Karolina Biernatowicz: W okresie wiosennym dominują dwie główne tendencje. Z jednej strony przykłada się szczególną uwagę do kuracji nawilżających i regenerujących. Z drugiej strony koncentrujemy się na zabiegach modelujących, ujędrniających i wyszczuplających sylwetkę.

Wspomniana przeze mnie już Radiofrekwencjia mikroigłowa na pewno należy do zabiegów odnowy skóry twarzy, ciała i głowy. Pierwsze efekty regeneracji tkanek pojawiają się w krótkim czasie po zabiegu i są trwałe. W zależności od doboru długości igieł zabieg jest mniej lub bardziej inwazyjny. Poprawa owalu twarzy, spłycenie zmarszczek mimicznych twarzy i rozjaśnienie cieni pod oczami to tylko niektóre efekty pozabiegowe. Przy zastosowaniu radiofrekwencji mikroigłowej na ciele uzyskujemy ujędrnienie i regenerację zwiotczałej skóry, zniwelowanie blizn oraz rozstępów. Przy terapii dla skóry głowy zahamowanie wypadania włosów i ich zagęszczenie.

Marta Szarogroder, Karolina Biernatowicz, Estera Gabczenko
Marta Szarogroder, Karolina Biernatowicz, Estera Gabczenko

 

Wiosna to również dobry czas na przygotowanie ciała na sezon bikini...

Karolina Biernatowicz: Dokładnie, aby odpowiednio przygotować ciało na nadejście letnich dni, warto zacząć już teraz. Wyszczuplenie oraz ujędrnienie sylwetki możliwe jest przy zastosowaniu bardzo różnych technologii. Najczęściej wykorzystywane i bardzo skuteczne zabiegi na ciało to Icoone Laser, sonotermolipoliza oraz kriolipoliza. Oczywiście każdą z tych technologii posiadamy w naszych gabinetach. Zapraszamy już teraz, ponieważ do wakacji zostały niespełna 3 miesiące! Warto zaznaczyć, że ważnym krokiem do wysmuklenia sylwetki i poprawy wyglądu skóry jest modyfikacja diety, z czym również poradzimy sobie w naszej klinice z pomocą dietetyka klinicznego.

Wiem, że oprócz dietetyka, w Lorenzo Coletti pojawiły się w ostatnim czasie nowe technologie i zabiegi…

Marta Szarogroder: Naszą ostatnią nowością  jest HIFU Sonoqueen - HIT liftingu, z dobrodziejstw którego korzystają osoby z pierwszych stron gazet, takie jak Małgorzata Rozenek czy Ania Mucha. Dużym powodzeniem cieszą się także wykonywane przez naszego lekarza medycyny estetycznej zabiegi mające na celu w naturalny sposób przywrócić skórze witalność i odbudować kolagen np. Restylane Skinboosters.