1 / 50

To już trzecia Klinika Lorenzo Coletti. Poza Słupskiem i Rumią, również Gdańsk doczekał się otwarcia swojej placówki, w której można skorzystać m.in. z zabiegów z wykorzystaniem wysokiej klasy urządzeń medycznych Biotec.

 

W jej uroczystym otwarciu 27 stycznia uczestniczyła Katarzyna Figura, aktorka, która związała życie zawodowe z gdańskim Teatrem Wybrzeże. Wśród zaproszonych gości pojawili się również Silvia Peruzzo i Marcin Łyjak, przedstawiciele włoskiej firmy Biotec oraz Estera Gabczenko, naczelna Zatoki Piękna. Spotkanie poprowadziła Marta Szarogroder, menagerka kliniki.

Lorenzo Coletti to miejsce wykraczającego poza definicję zwykłego gabinetu medycyny estetycznej. Jak powiedział nam  Seweryn Sarna, właściciel klinik, oprócz najwyższej jakości usług estetycznych, od początku będą odbywać się tam profesjonalne szkolenia z zakresu nowych technologii w medycynie estetycznej i kosmetologii. Klinika ma się wyróżniać edukacyjnym podejściem dla pracowników, jak i dla klientów, co również na wstępie podkreśliła Marta Szarogroder: - To co nas wyróżnia, to nasz zespół, który profesjonalnie i kompetentnie informuje o zabiegach i potrafi zaproponować takie terapie, które faktycznie przyniosą efekty.

 

Technologie Biotec Italia

Klinika powstała z myślą o osobach chcących podkreślić swoją urodę, korzystając z osiągnięć nieinwazyjnych zabiegów. Osobach mających świadomość współczesnych możliwości w zakresie odmładzania, odbudowy oraz poprawy kondycji skóry w sposób inny niż z wykorzystaniem skalpela.

W świat możliwości urządzeń dostępnych w Lorenzo Coletti w Gdańsku, wprowadziła gości Karolina Marcinkowska - analityk medyczny, kosmetolog od lat szkolący lekarzy z zakresu nowoczesnych technologii w medycynie estetycznej.

- Rynek medycyny estetycznej jest bardzo rozproszony jeśli chodzi o aparatury, natomiast nasza aparatura Biotec Italia wyróżnia się bardzo dużym bezpieczeństwem i skutecznością przeprowadzanych zabiegów. Są to sprzęty, które kochają osoby świadome, które chcą wyglądać dobrze i przewidywalnie, nie zmieniając przy tym rysów twarzy – zaznaczyła Karolina Marcinkowska.

Na początek zostało zaprezentowane pierwsze na Pomorzu urządzenie HIFU Finesse Biotec Italia. To aparatura, która oferuje szerokie spektrum zastosowań, dla różnych grup wiekowych pacjentów. A efekty, których należy oczekiwać po zabiegach z wykorzystaniem technologii HIFU są szerokie: redukcja zmarszczek na czole, w okolicach oczu, ust i na szyi; uniesienie brwi; konturowanie twarzy i redefiniowanie linii żuchwy; redukcja podwójnego podbródka; lifting dekoltu; ujędrnienie piersi, brzucha, pleców, ramion, pośladków, ud i łydek; poprawa kondycji skóry wokół kolan i łokci; ujędrnienie luźnej skóry po dużej utracie masy ciała; redukcja tkanki tłuszczowej.

Osoby, które doceniają możliwości nowoczesnej laseroterapii, zainteresuje z pewnością platforma laserowa XLASE, niezastąpiona m.in. w przypadku usuwania przebarwień czy niechcianych tatuaży, a także epilacji laserowej. Aparatura wykorzystuje selektywną fototermolizę, a krótki czas ekspozycji pozwala wykonywać bezpieczne zabiegi nie uszkadzając okolicznych tkanek.

W ofercie Lorenzo Coletti, znalazło się również urządzenie medyczne Intraject, które łączy w sobie działanie sonoporacji, kawitacji ultradźwiękowej, radiofrekwencji igłowej i plazmy azotowej.Terapia z jego zastosowaniem daje natychmiastowe rezultaty wypełnienia zmarszczek na obszarze zabiegowym oraz niesamowity efekt zagęszczenia skóry.

Wśród popularnych i skutecznych zabiegów, nie mogło zabraknąć także krolipolizy, którą doceniła sama Katarzyna Figura.

 

Atrakcje oraz Gość Specjalny

Mini wykłady Karoliny Marcinkowskiej i innych specjalistów, pokazy zabiegów, a do tego przepyszne sushi i słodkości - doskonale przygotowane punkty programu sprawiły, że impreza należała do wyjątkowo udanych.

Gościem specjalnym na otwarciu Kliniki Lorenzo Coletti była Katarzyna Figura. Aktorka słusznie zauważyła, że kosmetologia i medycyna estetyczna poszła tak wspaniale do przodu, że już nie za sprawą operacji plastycznych, ale z pomocą nieinwazyjnych zabiegów można się odmłodzić się nawet o 10 lat. O tym, co jeszcze podczas rozmowy z naszą naczelną opowiedziała aktorka, przekonacie się w wywiadzie, który opublikujemy na Zatoka Piękna już niebawem. Zapraszamy!