Pierwszy i najważniejszy Dom dla każdej z nas. Twoim zadaniem w tym tygodniu będzie nabranie świadomości w jakim stopniu jesteś obecna w swoim ciele oraz w jaki sposób o to ciało dbasz?

 

 

 

Bez najmniejszego poczucia winy, bez żadnych powinności, bez żadnych uników, bez porównywania…

Chodzi wyłącznie o to, by uczciwie i szczerze zwrócić uwagę na potrzeby swojego ciała, zauważyć je i docenić, poznać jego rytm i swój sposób funkcjonowania w nim.

Zapewniam Cię, że rozpoczynasz niezwykłą przygodę ze swoim ciałem.

Jeżeli posiadasz książkę „Pokochaj swoje ciało w 30 dni. Dziennik Wdzięczności” i jeszcze nie zrobiłaś całego procesu, to ten tydzień poświęć tylko ciału jako całości.

Zadaj sobie pytanie na głos : w ilu procentach ze 100 kocham swoje ciało?

Zobacz dokładną liczbę w umyśle. Umysł potrafi Ci to pokazać. To co zobaczysz lub odczujesz to Twój rzeczywisty status akceptacji w tym momencie. Pamiętaj, zawsze możesz go zmienić, po to między innymi powstał ten projekt.

 

Proponuję Tobie również bardzo przyjemne zadania na ten tydzień

Każdego dnia uporządkuj JEDEN obszar, który dotyczy komfortu Twojego ciała. Sama zdecyduj od czego zaczniesz, chodzi o uważność i faktyczne zaangażowanie w te czynności, o jak największą koncentrację na nich.

Myśląc o ciele z czułością sprawdź wszystko co je otacza, biorąc za kryteria: estetykę, jakość, swoje własne upodobanie, komfort, praktyczność, zadowolenie z użytkowania itp.

Dzień Pierwszy

Wszystko związane ze snem - poduszka, kołdra, pościel, piżama, szlafrok

Dzień Drugi

Łazienka - kosmetyki do kąpieli/ pod prysznic, do pielęgnacji ciała, akcesoria ( typu myjka, masażer, szczotka itp. jeśli używasz) ręczniki

Dzień Trzeci

Akcesoria do relaksu - koc, poduszka do drzemki, miejsce do odpoczynku - fotel, krzesło, kanapa

Dzień Czwarty

Przestrzeń,  w której przebywamy - dom, praca ( chodzi o ogólne wrażenie, usunięcie z przestrzeni rzeczy, których na pewno nie chcesz i nie masz najmniejszego dylematu w tym zakresie)

Dzień Piąty

Ubrania - usunięcie z szafy wszystkich niewygodnych ubrań ( nie chodzi o styl, tylko o każdą rzecz, która obciera, uwiera, uciska, jest zniszczona itp. Wrzucasz w worek na śmieci całą niewygodę w Twoim życiu przy okazji umieszczania tam wszystkich rzeczy dla Ciebie niekomfortowych. Zrób z nimi co zechcesz, najważniejsze, by opuściły Twoją przestrzeń)

Dzień Szósty

Zrób listę osób, przy których Twoje ciało czuje się swobodnie i listę takich, przy których ciało czuje dyskomfort. Od tej pory przenieś całą uwagę na osoby komfortowe.

Dzień Siódmy

Zrób dzień absolutnej przyjemności. Podczas tego dnia rób wszystko to, czego pragnie Twoje ciało, wsłuchuj się w jego potrzeby: jedz, śpij, ruszaj się zgodnie z tym co odczuwasz i czego najbardziej potrzebujesz. Najlepiej w dzień weekendowy, oczywiście w zakresie na jaki możesz sobie aktualnie pozwolić. Chodzi o to, by nasycić własne pragnienia i zauważyć czego Twoje ciało najbardziej potrzebuje w tym momencie. Popuść wodze fantazji i pozwól sobie, bardzo świadomie w maksymalnym stopniu odczuć wrażenia jakie staną się Twoim udziałem.

 

Dodatkowo każdego dnia przytul się z kimś, do kogoś lub utul samą siebie.

 

A teraz zadbaj o Twoje ciało!

Gdy już uporządkujesz otoczenie wokół Twojego ciała, warto swoją uwagę skierować na jego zdrowie, pielęgnację i estetyczny wygląd. Kliniki i gabinety medycyny estetycznej proponują sporo nowoczesnych i skutecznych metod. My zapytaliśmy naszą ekspertkę z Instytutu Babiana, jak najlepiej zadbać o ciało...

Komentarz eksperta

mgr Katarzyna Rokita-Ładwikowska
mgr Katarzyna Rokita-Ładwikowska
Okres wiosenny mobilizuje nas do stosowania zdrowej diety, aktywności fizycznej i zwiększonej dbałości o nasze ciało. W związku z tym przygotowaliśmy specjalną ofertę dla czytelników Zatoki Piękna w naszym Instytucie Babiana. Cykl redakcyjny – „Piękna Ja” szczególnie przypadł nam do gustu. Naszym hasłem przewodnim jest uświadamianie, że KAŻDA Z NAS JEST PIĘKNA. Oczywiście to piękno możemy udoskonalać za pomocą nowoczesnych metod kosmetologicznych. Chciałabym dziś przybliżyć Państwu moich faworytów w tej dziedzinie. Największym powodzeniem cieszy się ZABIEG EXILIS, gdzie wykorzystujemy medyczne fale ultradźwiękowe i radiofrekwencję. Za pomocą jednego z najlepszych sprzętów medycznych możliwe jest modelowanie sylwetki, przy jednoczesnym ujędrnieniu skóry. Rewolucją jest nieinwazyjność połączona z widoczną redukcją tkanki tłuszczowej. Moje klientki zaobserwowały najlepsze efekty po czterech sesjach, co potwierdzają badania kliniczne. Klientki ucieszy fakt, że przy tym samym zabiegu możemy pożegnać także cellulit, za którym żadna z nas nie będzie raczej tęskniła. Drugim moim faworytem jest SKINSHOCK medycznej firmy BTL. Przy tym zabiegu wykorzystywana jest fala akustyczna z elektryczną. Dzięki tej terapii możemy znacząco ujędrnić skórę, zredukować obrzęki. Jest to metoda przekształcająca tkankę bliznową, wygładzająca nierówności. Zauważyłam u moich klientów znaczne zmniejszenie blizn i rozstępów poprzez poprawę tekstury skóry. Dla zwielokrotnienia efektów bardzo często zalecam połączenie ZABIEGU EXILIS ze SKINSHOCK’iem. Opisując moje ulubione zabiegi na ciało nie mogę pominąć sprzętu LIPO KONTOUR. Jest to medyczny system do rozpuszczania tkanki tłuszczowej, zwalczania cellulitu, ujędrniania skóry. Metoda NNM™ LIPO KONTOUR wykorzystuje specjalne impulsy elektryczne zaprojektowane w celu łagodzenia przekrwienia tkanki. Powyższe zabiegi należą do grupy tak zwanych lunch’owych. Nie towarzyszy im okres rekonwalescencji, a klient od razu po, może wrócić do swoich zajęć. Niesamowicie cieszy mnie fakt, że moi Klienci mają dużą wiedzę na temat zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej i zabiegów kosmetologicznych. Są świadomi, że połączenie tych trzech dziedzin i wprowadzenie ich do swojego grafiku skutkuje najlepszymi efektami. Co najważniejsze są to efekty trwałe, pozytywnie wpływające na zdrowie i samopoczucie. Najważniejsze, to pokochać swoje ciało, dlatego podpisuję się pod akcją Pani Małgorzaty Gąski pod tytułem „Pokochaj swoje ciało w 30 dni”. Kibicuję wszystkim czytelnikom w tym dążeniu! Powodzenia!

 

WYPRÓBUJ ZABIEGI NA CIAŁO W INSTYTUCIE BABIANA >>

 

W kolejnych tygodniach czekają na Ciebie zupełnie nowe zadania.

 

Trzymamy za Ciebie kciuki życząc Ci fantastycznego, sensualnego i świadomego tygodnia pełnego dobrych wrażeń. Małgorzata Gąska ~ Twoja BeautyMental Coach oraz Redakcja Zatoka Piękna

 
 * Wszelkie prawa do ilustracji i tekstu zastrzeżone.