Makijaż to obok sukni ślubnej i fryzury kluczowy element wizerunku każdej panny młodej. Jego zadaniem jest podkreślanie naturalnej urody, zamaskowanie jej ewentualnych mankamentów oraz sprawienie, aby nosząca go kobieta poczuła się jak prawdziwa gwiazda, którą każda z nas jest w dniu swojego ślubu i wesela. Idealny makijaż ślubny to taki, który subtelnie podkreśla naszą urodę oraz wydobywa z niej całe jej naturalne piękno. W związku z tym, jego wykonanie należy powierzyć profesjonalistce – sprawdzonej i docenionej przez inne panny młode wizażystce, która specjalizuje się w ślubnym i weselnym make-up’ie.

 

Idealny makijaż ślubny, czyli jaki? Jakie kryteria powinien spełniać?

Makijaż ślubny to jeden z kluczowych elementów weselnego looku każdej panny młodej. Nie sposób go uniknąć, nawet jeśli na co dzień raczej się nie malujemy. Kobiety, które stronią od makijażu w codziennym życiu nie powinny więc z niego całkowicie rezygnować, lecz postawić na jego delikatny i subtelny wariant, który ujednolici cerę, doda głębi spojrzeniu oraz sprawi, że twarz będzie estetycznie i atrakcyjnie prezentowała się na zdjęciach. Makijaż ślubny nie ma bowiem w żadnym wypadku zmieniać rysów naszej twarzy – ma jedynie podkreślać to, co w niej najpiękniejsze oraz dyskretnie maskować niedoskonałości. Wszystko po to, abyśmy w dniu swojego ślubu czuły się i wyglądały jak przysłowiowy milion dolarów.

Makijaż ślubny powinien być nie tylko dopasowany do urody przyszłej panny młodej, lecz także charakteryzować się wysoką trwałością i odpornością na warunki atmosferyczne oraz wzruszenia, które będą towarzyszyły nam od początku do końca wielkiego dnia. W związku z tym, musi zostać wykonany przy użyciu profesjonalnych, sprawdzonych kosmetyków oraz nałożony wprawną dłonią. Doskonałym sposobem na sprawdzenie, jak nosi się makijaż ślubny i czy jest tak trwały, jak tego od niego oczekujemy, jest umówienie się na tzw. ślubny makijaż próbny – usługę, którą oferuje każda wizażystka, specjalizująca się w makijażach okolicznościowych.

Próbny makijaż ślubny – co warto o nim wiedzieć?

Makijaż próbny na celu sprawdzenie wybranego make up’u pod kątem jego trwałości, estetyki oraz komfortu noszenia. Na jego wykonanie decyduje się dziś znakomita większość panien młodych, które chcą zyskać pewność, że w dniu ślubu i wesela nic ich nie zaskoczy. Próbny makijaż można wykonać równolegle z próbną fryzurą ślubną – dzięki temu zobaczymy, jak nasza twarz będzie prezentowała się w dniu ślubu oraz będziemy mogły świadomie wprowadzić pewne zmiany, zarówno w zakresie make-up’u, jak i uczesania.

Na próbny makijaż warto umówić się na ok. 2-3 tygodnie przed ślubem. Najlepiej zrobić to w godzinach porannych, gdyż będziemy mogły aż do wieczora testować trwałość i komfort noszenia makijażu. W tym dniu warto robić wszystko, co miałyśmy w planach – udać się do pracy, na zakupy, uporządkować dom, ugotować obiad itp. Pełen różnych aktywności dzień pozwoli ocenić, jak wygląda nasz make-up wieczorem i czy ma szansę dobrze sprawdzić się w równie intensywnym dniu ślubu i wesela.

Perfekcyjny makijaż ślubny. Kilka kluczowych zasad

Powierzając wykonanie makijażu ślubnego profesjonalnej wizażystce, każda panna młoda może mieć pewność, że zaproponowane zostaną jej najlepsze, sprawdzone makijaże. Znalezienie zaufanej makijażystki, która dobrze przygotuje nas do ślubu, jest obecnie o tyle proste, że możemy zrobić to bez wychodzenia z domu. Portale ślubne, do których należy Weselezklasa.pl, oferują bowiem nie tylko ogromny wybór sal weselnych, fotografów ślubnych i zespołów muzycznych, lecz także pozostałych usług ślubno-weselnych. Ogłaszające się na nich wizażystki specjalizują się w makijażach okolicznościowych, a komentarze użytkowniczek portalu pozwalają ocenić jakość usług świadczonych przez daną profesjonalistkę.

Idealny makijaż ślubny musi być przede wszystkim starannie wykonany i harmonijny. W praktyce oznacza to, że musimy już na samym wstępie zdecydować, czy podkreślimy usta, czy oczy. Makijaż ślubny nie może być także zbyt intensywny i kolorowy – w końcu jego tłem będzie biała, stonowana suknia ślubna. Do jego wykonania warto się także odpowiednio przygotować. Dla trwałości i estetyki równie make-up’u równie duże znaczenie, co umiejętności wizażystki, ma bowiem kondycja naszej cery. Warto się więc o nią zatroszczyć, dobierając odpowiednią do potrzeb skóry pielęgnację, regularnie robiąc maseczki nawilżające, a także pić odpowiednie ilości wody na kilka tygodni przed ślubem.