Eksperci są zgodni: jeżeli zależy nam na zdrowej, szczupłej figurze, którą bez obaw pokażemy na plaży, pracę nad nią trzeba rozpocząć już wcześniej. Nie obejdzie się oczywiście bez ruchu oraz rozsądnej diety. Jednak aby osiągnąć jeszcze lepsze efekty, wskazana jest także wizyta w dobrym salonie kosmetycznym lub gabinecie medycyny estetycznej. Sprawdzamy, jakie zabiegi modelujące sylwetkę ma do zaoferowania Holistic Clinic Gdynia.

 

Holistic Clinic Gdynia to filia sieci Holistic Clinic, której założycielem jest dr n. med. Krzysztof Gojdź, ekspert naturalnej medycyny estetycznej i regeneracyjnej; jedyny w Polsce certyfikowany lekarz i zarazem międzynarodowy wykładowca American Academy od Aesthetic Medicine; ambasador polskiej medycyny estetycznej i regeneracyjnej za granicą. Lekarz znany m.in. z programu TVN „Sekrety lekarzy”, autor cyklu „Zatrzymaj czas” w Dzień Dobry TVN oraz książki „Zatrzymać czas” .

– Wiele z naszych urządzeń do modelowania sylwetki działa w dwojaki sposób: walczy z cellulitem i otyłością oraz z wiotkością skóry na ciele – mówi Izabela Pstrąg, kosmetolog z Holistic Clinic Gdynia. – Bazujemy na wielu siłach fizycznych, co oznacza, że w różny sposób motywujemy tkankę podskórną do metabolizacji komórek tłuszczowych. Holistic Clinic oferuje szeroki wachlarz możliwości zabiegowych: począwszy od zabiegów inwazyjnych, czyli liposukcji ultradźwiękowej VASER, poprzez mezoterapię igłową i mikroigłową, które napinają skórę, aż po zabiegi kosmetologiczne oraz fizjoterapeutyczne z wykorzystaniem masażu próżniowego, fali uderzeniowej oraz dużej siły ultradźwiękowej.

 

Na które z tych zabiegów warto zwrócić szczególną uwagę?

 

Urządzenie ICOONE oraz fala uderzeniowa firmy STORZ Medical

Zabieg urządzeniem ICOONE wykorzystuje siłę masażu próżniowego oraz mikrostymulacji skóry. Poprzez działanie głowicą lub symultanicznie dwiema głowicami oddziałuje się na różne warstwy od tkanki podskórnej redukując cellulit do skóry właściwej, pobudzając ją do tworzenia rusztowania w postaci nowych włókien kolagenowych odpowiedzialnych za jędrność. – Jest to unikatowa technologia, która nie dość, że jest bardzo skuteczna w walce z niedoskonałościami sylwetki, to również „szanuje” naszą skórę podczas zabiegu – tłumaczy Izabela Pstrąg. – ICOONE  to jedno z niewielu urządzeń, które można wykorzystywać u osób zmagających się z tzw. naczynkami pajączkami, czyli popękanymi naczyniami krwionośnymi. Poprzez mikrostymulację naczyń krwionośnych wzmacniamy ich ściany, dzięki czemu zabieg jest bezpieczny i nie pogłębia problemów naczyniowych.

Zabieg urządzeniem ICOONE powinien być wykonywany w serii 10 zabiegów w odstępach 2-3 dniowych.

– Bardzo skutecznym zabiegiem w redukcji cellulitu lub miejscowej tkanki tłuszczowej jest również fala uderzeniowa firmy STORZ Medical – tłumaczy Izabela Pstrąg. – To zabieg, który oddziałuje na tkankę tłuszczową lub cellulit niczym młot pneumatyczny rozbijając ją sukcesywnie i wygładzając strukturę skóry. Warto dodać, że jako jedyni w Trójmieście oferujemy również zabiegi falą uderzeniową na niektóre okolice twarzy w celu zmniejszenia i wygładzenia zmarszczek.

 

Ultradźwięki MC1 Plus

Dużą redukcję tkanki tłuszczowej osiąga się przy użyciu technologii opartej na działaniu ultradźwięków. – Jako jedyni w Polsce oferujemy zabiegi najnowszą technologią ultradźwiękową MC1 Plus - ultradźwiękowe usuwanie nadmiaru tkanki tłuszczowej i cellulitu – mówi Izabela Pstrąg, kosmetolog z Holistic Clinic Gdynia i dodaje, że efekty kliniczne po zastosowaniu tego urządzenia zostały opisane w wielu badaniach opublikowanych również w prestiżowych amerykańskich pismach medycznych. Zabieg nie jest czasochłonny, ponieważ wykonuje się go raz w tygodniu. Nie jest również bolesny, podczas jego trwania odczuwalne jest przyjemne ciepło. W zależności od predyspozycji pacjentów zalecane jest wykonanie 4-8 zabiegów.

Komentarz eksperta

Izabela Pstrąg
Izabela Pstrąg
Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, co bardzo mobilizuje pacjentów  do walki ze zbędnymi kilogramami. U niektórych osób po pierwszym zabiegu widoczna jest redukcja wymiaru nawet o 1,5 cm w obwodzie pasa! Serię ultradźwięków dedykujemy osobom z otyłością, cellulitem oraz wiotkością skóry. Przed każdym zabiegiem wyszczuplającym/modelującym sylwetkę przeprowadzana jest konsultacja, która kwalifikuje pacjentów do zabiegu, a klinika posiada kilka urządzeń do redukcji tkanki tłuszczowej. W celu zapewnienia kompleksowości oferty pracujemy na kilku technologiach. Czasami konsultacja ze specjalistą wyklucza wykonanie zabiegu, na który pacjent się zdecydował, ze względu na istniejące przeciwwskazania. W takiej sytuacji mamy możliwość wykonania alternatywnego zabiegu wykorzystując inne urządzenie.