Dla niej – masaż od stóp do głowy, ujędrniający skórę i uwalniający od napięć, dla niego – rytuał na twarz, szyję i dekolt, redukujący oznaki codziennego stresu – jeśli planować weekend we dwoje w SPA, to najlepiej w Zamku Gniew. Nasz redakcyjny test rytuałów w SPA królowej Marysieńki dostarczył nam licznych wrażeń i pozwolił zadbać o skórę oraz samopoczucie w iście królewskim stylu.

 

Wybierając się z wizytą do Hotelu Zamek Gniew, warto również odwiedzić znajdujące się tam SPA królowej Marysieńki, które otrzymało w tym roku nagrodę Perfect SPA Awards 2024 za najlepsze historyczne SPA. Zamek Gniew to potężna gotycka twierdza, w której komfort łączy się z historią. Samo SPA pozwala wczuć się w role króla i królowej, co zresztą sugerują już same nazwy zabiegów.  

Laura Breszka i Krystyna Piekar
Laura Breszka i Krystyna Piekar

Nasza wizyta w SPA królowej Marysieńki tylko utwierdziła nas w przekonaniu, że to właśnie połączenie profesjonalnych produktów do pielęgnacji i manualnych technik są przepisem na efektywne zadbanie o skórę i samopoczucie. W menu SPA nie brakuje zaawansowanych kuracji przeciwstarzeniowych i wyszczuplających ani odprężających masaży.

Komentarz eksperta

Krystyna Piekar
Krystyna Piekar
SPA królowej Marysieńki to zdecydowanie dobry kierunek dla osób, które chcą się oderwać od codzienności, szczególnie dla tych, którzy cenią sobie holistyczne podejście i pasjonujących się historią.
 

Nic więc dziwnego, że redakcja Zatoki Piękna, postanowiła odwiedzić to wyjątkowe miejsce i przetestować zabiegi na własnej skórze. 

 

Masaż Królowej Marii w SPA królowej Marysieńki

Redaktor naczelna Zatoki Piękna wybrała Masaż Królowej Marii, zabieg uwielbiany przez gości Zamku Gniew. Jest to autorski rytuał, który łączy w sobie wiele technik masażu, od klasycznych, przez orientalne lomi lomi i shiatsu, kończąc na drenażu limfatycznym i akupresurze. Królewski masaż ma za zadanie wprowadzić w stan głębokiego relaksu, od stóp po głowę. Rytuał faktycznie pozwala skupić się na własnych odczuciach i uwolnić się od napięć, które gromadzą się przy intensywnym trybie życia lub z jakichkolwiek innych powodów.  

Estera Gabczenko i Krystyna Piekar
Estera Gabczenko i Krystyna Piekar

Dodatkowo masaż wykonywany jest na naturalnym oleju wzbogaconym o 24-karatowe złoto, który zauważalnie wzmacnia strukturę skóry, łagodzi stany zapalne i zapobiega utracie kolagenu w skórze. Masaż Królowej Marii sprawdził się jako zabieg ujędrniająco-rozświetlający, zauważalne efekty dał też drenaż limfatyczny, który był taką wisienką na torcie, jeśli chodzi o przygotowanie ciała do lata.

- Po masażu, biorąc pod uwagę każdy detal, poczułam się jeszcze lepiej we własnej skórze. Rozświetlenie skóry, pozbycie się obrzęków limfatycznych oraz napięć niesamowicie przysłużyły się mojemu samopoczuciu – relacjonowała Estera Gabczenko.

 

Rytuał godny Króla w SPA królowej Marysieńki

Menu SPA w Hotelu Zamku Gniew wychodzi naprzeciw także potrzebom mężczyzn, spragnionych nie tylko relaksu, ale i profesjonalnej pielęgnacji. Nasz redakcyjny wybór padł na rytuał godny Króla – zabieg pielęgnacyjny na twarz, szyję i dekolt, oczywiście dostosowany do potrzeb męskiej skóry. Jest to rytuał kilkuetapowy, składający się z oczyszczania, regeneracji i odmłodzenia przy pomocy produktów marki Phytomer, bazujących na dobrodziejstwach Morza Martwego. Dopełnieniem zabiegu jest holistyczny masaż relaksacyjny, służący osiągnięciu wewnętrznej równowagi i usunięciu oznak codziennego stresu ze skóry twarzy. 

Zamek w Gniewie
Zamek w Gniewie

Rytuał godny Króla, mimo swojej prostoty, okazał się niezwykle skuteczny. Trudno stwierdzić, czy to bardziej zasługa masażu czy bogactwa składników aktywnych, ale rzeczywiście efekty pielęgnacyjne były dobrze widoczne.

- Po zabiegu moja skóra była odświeżona i nawilżona. Rytuał godny Króla sprawdził się jako element odnowy, a twarz wyglądała po nim świeżo, jak po solidnej dawce głębokiego snu – ocenił Dmitrij Gabczenko.

 

Relaks i odnowa skóry w SPA królowej Marysieńki 

Pozytywne wrażenie na naszych recenzentach zrobiły nie tylko rytuały, które łączyły w sobie elementy pielęgnacji i relaksu, ale i sam obiekt. Zamek Gniew to miejsce historyczne, co dało się odczuć również w SPA królowej Marysieńki. To niewątpliwie miejsce unikatowe z historią miłosną w tle. Na każdym kroku było widać niepowtarzalny klimat zamku, ale i pasję – także w trakcie samych zabiegów, które przeprowadziła Krystyna Piekar, pasjonatka i kierownik SPA. 

Krystyna Piekar
Krystyna Piekar

SPA królowej Marysieńki to zdecydowanie dobry kierunek dla osób, które chcą się oderwać od codzienności, szczególnie dla tych, którzy cenią sobie holistyczne podejście i pasjonujących się historią. Rytuały pielęgnacyjne połączone z masażem to kolejny dobry argument, by na weekend we dwoje wybrać się właśnie do Zamku Gniew, zwłaszcza jeśli skóra domaga się odnowy, a ciało – odprężenia.

Pełna oferta na www.zamek-gniew.pl/spa