Wyśmienity lunch, relaksacyjne masaże, chwile wytchnienia w saunarium z basenem – ostatnią niedzielę stycznia redakcja Zatoki Piękna spędziła w Thera Wellness w Radisson Blu Sopot. Integracja trójmiejskiej ekipy przeplatała się z relaksem, co zapewniło odpoczynek po intensywnej pracy w terenie i przed komputerem. 

 

Wizyta w Thera Wellness w Radisson Blu Sopot, choć krótka, była dokładnie tym, czego potrzebowaliśmy. Postanowiliśmy spotkać się 29 stycznia, na zakończenie miesiąca, aby nie tylko się zintegrować, ale i odprężyć. Intensywny rok 2022, pełen relacji wideo, fotorelacji, spotkań biznesowych i wyjazdów, wymagał odpowiedniego podsumowania i zregenerowania sił. Na zaproszenie Thera Wellness z przyjemnością przetestowaliśmy więc masaże, saunarium czy baseny.

Thera Wellness
Thera Wellness

Thera Wellness z saunarium i największym basenem

Thera Wellness to przestrzeń nie tylko dla gości hotelowych, ale również dla mieszkańców Trójmiasta, która pozwala odzyskać równowagę, a także oddać się masażom i pielęgnacyjnym rytuałom. Miejsce utworzone w Radisson Blu Sopot pod każdym względem wpisuje się w trend well-being i holistycznego podejścia do własnego samopoczucia. Thera Wellness dysponuje ogromnym saunarium, w którego skład wchodzą sauna zewnętrzna, sucha, parowa, ziołowa, a także łaźnia błotna, tepidarium, lodospad, ścieżka Kneipp'a czy prysznice wrażeń z efektami świetlnymi i aromatem olejków eterycznych.

- Jestem miłośnikiem saun i zawsze odwiedzam je przy okazji pobytów służbowych czy wypoczynkowych z rodziną. Jestem pod wrażeniem oryginalnego wystroju i bardzo przestrzennych saun, idealnych na seanse saunowe. Bardzo ciekawym doznaniem jest też ścieżka Kneipp'a, z którą spotkałem się w Trójmieście po raz pierwszy. Podczas spaceru tą ścieżką wchodzi się do niecek z gorącą i zimną wodą, by wzmocnić odporność, zmniejszyć objawy migreny i przyspieszyć metabolizm - ocenił Dmitrij, dyrektor marketingu Zatoki Piękna.

Po wizycie w saunarium i strefie basenowej, o godz. 13, zostaliśmy zaproszeni na przepyszny lunch w Radissonie. Radisson Blu ugościł nas po królewsku. Pyszny, zdrowy i kolorowy lunch oraz pięknie podane dania sprawiły, że poczuliśmy się jak na urlopie. W naszym zamówieniu królowały dania z ryb (mieszkanie w Trójmieście zobowiązuje) i obowiązkowo zupa rybna z krewetkami. Z naszej perspektywy warto skosztować dania z halibutem czy karmazynem w roli głównej. Na deser, dzięki któremu dzień po prostu staje się lepszy, polecamy pyszny mus z chałwy.

 

Zabiegi dla relaksu duszy i ciała w Thera Wellness

Podczas naszego pobytu mieliśmy też dostęp do zewnętrznego jacuzzi oraz basenu pływackiego - największego w Trójmieście basenu hotelowego o długości niemal 25 metrów. W Thera Wellness można skorzystać również z zabiegów i masaży, podzielonych na strefę ciała (m.in. masaże i zabiegi Rituals oraz Therapy), twarzy (roślinne zabiegi pielęgnacyjne, japońskie rytuały odmładzające i bankietowe zabiegi odżywcze) i hi-tech (np. termolifting skóry, radiofrekwencja mikgroigłowa i zabieg odmładzający z wykorzystaniem fali radiowej).

Po lunchu był czas na kontynuację odpoczynku w przestrzeni Thera Spa oraz masaże. Z menu zabiegowego wybraliśmy masaże Therapy dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego z nas. Therapy to jeden z najpopularniejszych na świecie masaży, mający na celu odprężenie oraz uwolnienie mięśni od napięcia i bólu. Taki masaż wpływa nie tylko na ciało, ponieważ odpręża też umysł, zapewnia relaks i łagodzi skutki stresu typu napięcie mięśni.

- Jestem miło zaskoczony kompleksowym i holistycznym podejściem terapeuty Thera SPA, który dzięki przeprowadzonemu wywiadowi przed rozpoczęciem masażu, dopasował odpowiednią technikę do moich potrzeb oraz poradził jak dbać o sylwetkę w trakcie pracy przy komputerze. Lekka dolegliwość bólowa spowodowana trybem mojej pracy, tak naprawdę odpuściła następnego dnia po wizycie. Ten krótki pobyt w Thera Spa w Radisson Sopot był dla mnie świetną odskocznią od codziennych obowiązków i dał mnóstwo pozytywnej energii - skomentował po wizycie w Thera Spa Maciej, operator filmowy.

 

Thera Wellness także dla miłośników dobrego designu

Thera Wellness to unikalne miejsce w Sopocie, które przekonało nas nie tylko ofertą, ale i designem. Ten zachwycił szczególnie naszą fotograf. - Dla mnie ważne są nie tylko profesjonalne i dobrze wykonane zabiegi, ale również wnętrza. Podoba mi się wystrój Thera Wellness, który bardzo wyraźnie zainspirowany został naturą i doskonale nawiązuje do nazwy SPA. Piękne kolory ziemi, wody morskiej, obecne zarówno w strefie relaksu, pokojach zabiegowych, jak i nawet na basenie w kolorze blue. Muszę też wspomnieć o masażu, który w wykonaniu terapeuty Thera Wellness był po prostu idealny. Na pewno tutaj wrócę - przekonywała po wizycie Olga, fotograf.

Unikalność miejsca podkreśla także Estera, redaktor naczelna Zatoki Piękna. Jak ocenia, to wyjątkowe miejsce, w którym relaks wśród natury łączy się z najwyższą jakością, m.in. jeśli chodzi o design, dobór naturalnych, wegańskich produktów. Równie ważne były także relaksacyjne masaże. Choć w ofercie Thera Wellness można znaleźć doskonałe programy pielęgnacyjne, odprężające sesje jogi czy kojące seanse saunowe, to właśnie pomoc terapeutów okazała się najbardziej nieoceniona.

- Na uwagę zasługują masaże przeprowadzane przez profesjonalnych fizjoterapeutów, dzięki którym podczas masażu mogliśmy liczyć nie tylko na relaks, ale także na korzyści zdrowotne. To jest bardzo ważne ze względu na charakter pracy, jaką wykonujemy. Nie każdy sobie zdaje sprawę, że praca z kamerą, aparatem fotograficznym czy długie godziny spędzone przy komputerze powodują dolegliwości bólowe, przemęczenie, napięcie mięśni. Dlatego cieszę się, że trafiliśmy w ręce doskonałych specjalistów Thera Wellness - powiedziała po wspólnej niedzieli w Spa Estera.

Zatoka Piękna w Thera Wellness
Zatoka Piękna w Thera Wellness

Odwiedzamy z kamerą Zatoki Piękna dziesiątki placówek każdego roku i ten krótki, ale bardzo korzystny dla naszego samopoczucia relaks w Thera Wellness przypomniał nam, że naprawdę warto zadbać o well-being. Naszym zdaniem to idealny pomysł i miejsce na integrację firmową, ale również spotkanie z przyjaciółmi czy w rodzinnym gronie.

Serdecznie polecamy Thera Wellness w Sopocie!