W jakich zastosowaniach sprawdza się pulsacyjny laser barwnikowy? Odpowiedź na to pytanie poznaliśmy podczas naszej redakcyjnej wizyty w klinice Modern Med w Warszawie. Jej przedstawiciele opowiedzieli nam o najczęstszych wskazaniach, a także o wykorzystaniu technologii w leczeniu zmian naczyniowych u dzieci. 

 

Modern Med to klinika na warszawskim Ursynowie, w której pracują lekarze aż 12 specjalizacji. Na pomoc mogą w niej liczyć zarówno dorośli, jak i dzieci. U pacjentów z obu tych grup wykorzystuje się na przykład liczne zastosowania lasera barwnikowego, na którym skupiła się nasza kwietniowa wizyta w stołecznej klinice. Placówkę Modern Med odwiedziliśmy wspólnie z dystrybutorem Nova Group, który dostarcza jej licznych rozwiązań, w tym pulsacyjny laser barwnikowy, znajdujący zastosowanie również u pacjentów pedriatrycznych.

 

Oglądaj naszą relację!

Film ma charakter informacyjny, wykonany został zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. poz. 974). Ulotki oraz szczegółowe informacje dotyczące prezentowanych treści (m. in. preparatów, technologii i urządzeń), dostępne są u podmiotu przedstawiającego informacje w filmie.

- Nasza klinika to nie tylko nowoczesne wnętrze i przyjazna atmosfera, ale przede wszystkim zespół wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin medycyny. W klinice Modern Med znajdziecie ekspertów z chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej, chirurgii ręki, neurochirurgii, laryngologa, chirurgii dziecięcej oraz psychiatrii. W ostatnim czasie poszerzyliśmy naszą ofertę o zabiegi z wykorzystaniem lasera barwnikowego – powiedziała Zatoce Piękna Marta Gabrańska, manager kliniki Modern Med.

Laser barwnikowy, z którego korzystają specjaliści kliniki Modern Med, jest rozwiązaniem nie tylko estetycznym, ponieważ równie skutecznie leczy on na przykład naczyniaki barwnikowe. Technologia, której przyjrzeliśmy się podczas wizyty w placówce, znajduje zastosowanie m.in. w terapii blizn, trądziku czy teleangiektazji. - Laser barwnikowy ma mnóstwo zastosowań, przede wszystkim fotoodmładzanie. Oprócz tego używam go w leczeniu blizn, trądziku, plam rumieniowatych, a także teleangiektazji, czyli rozszerzonych naczynek krwionośnych. Ma także zastosowanie w leczeniu naczyniaków u dzieci – wyliczył dr Aleksander Kotulecki, lekarz medycyny estetycznej.

Więcej o wskazaniach, a także o zabiegach z wykorzystaniem tego lasera u dzieci powiedział nam dr Piotr Nawrot. - Pulsacyjny laser barwnikowy to złoty standard w leczeniu zmian naczyniowych zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. W przypadku dzieci możemy leczyć i odpowiednio skutecznie usuwać wrodzone zmiany naczyniowe. Naczyniaki, rubiniaki, plamy typu porto, plamy typu czerwonego wina, zmiany o typie teleangiektazji i wszystkie te zmiany w przypadku dzieci możemy także w trakcie zabiegu dokonywać w znieczuleniu miejscowym, nasiękowym, ogólnym, także z obstawą lekarza anestezjologa – wyjaśnił dr Piotr Nawrot, lekarz medycyny estetycznej.

Jak podkreślił specjalista, laser ten ma oczywiście wiele innych wskazań, a jego działanie nie ogranicza się do leczenia zmian naczyniowych. Sprawdza się on także w redukcji oznak fotostarzenia skóry. - Pulsacyjny laser barwnikowy daje szerokie możliwości nie tylko działania na naczynia i rumień, ale także działania na zmiany barwnikowe, pigmentowe oraz swego rodzaju działanie na objawy fotostarzenia skóry. Warto wspomnieć, że laser pulsacyjny barwnikowy selektywnie celuje w hemoglobiny, czyli w źródło tych naszych niepożądanych naczyń – dodał dr Piotr Nawrot.

D.Gabczenko, Sz. Gabrański, M. Piwiński i P. GałązkaM.Gabrańska,
D.Gabczenko, Sz. Gabrański, M. Gabrańska, M. Piwiński i P. Gałązka / fot. Zatoka Piękna

Naszą kwietniową wizytę w Modern Med złożyliśmy wspólnie z dystrybutorem Nova Group. Jego przedstawiciel podkreślił, że laser barwnikowy amerykańskiego producenta Candela Medical to jeden z najskuteczniejszych laserów naczyniowych dostępnych na rynku, którego wyróżnia unikalna długość fali. Jak dodał, za powstaniem tej technologii stoi aż 40 lat doświadczenia w produkcji tego typu laserów i ponad 300 publikacji klinicznych.

- Jest to pierwszy laser, który otrzymał certyfikat FDA w terapii zmian typu port wine u małych dzieci, a także zdobył zaufanie ponad 800 uniwersyteckich szpitali klinicznych na całym świecie. W ostatnim czasie również otrzymał nagrodę Perły Dermatologii Estetycznej. Jesteśmy bardzo dumni, że tak wyjątkowe miejsce, jakim jest Klinika Modern Med, wybrała nasze technologie – podsumował Marcin Piwiński, dyrektor działu Nova Med.

Co stało za wyborem akurat tej technologii? Za odpowiedź niech posłuży stwierdzenie Marty Gabrańskiej, manager kliniki, która podkreśliła, że najistotniejsze są zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów.

Pełna oferta zabiegowa kliniki na www.modernmed.eu

Materiał powstał we współpracy z firmą Nova Group