W sobotni wieczór 20 maja odbył się XII Charytatywny Bal z Sercem zorganizowany przez Fundację Hospicyjną. W tym roku celem zbiórki było doposażenie i wykończenie powstającego w Gdańsku Centrum Opieki Wytchnieniowej – miejsca, które otoczy bezpłatną opieką chore dzieci i dorosłych, dając ich rodzinom szansę na odpoczynek i nabranie sił. W rytmie słonecznej Mołdawii

Każdego roku bal odbywa się pod patronatem korpusu dyplomatycznego innego kraju. 12. Charytatywny Bal z Sercem rozbrzmiewał w rytmie kultury mołdawskiej, a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli m.in. Ambasada Republiki Mołdawii w Rzeczypospolitej Polskiej oraz Konsul Honorowy Republiki Mołdawii w Gdańsku Pan Jacek Tymiński, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

JE Igor Bodiu Ambasador Republiki Mołdawii w RP wraz z małżonką
JE Igor Bodiu Ambasador Republiki Mołdawii w RP wraz z małżonką / zdj. Łukasz Wajszczyk

Na tle zachwycającego widoku na Trójmiasto, który roztacza się z 34. piętra wieżowca Olivia Star, na gości balu czekało wiele atrakcji związanych z kulturą mołdawską, m.in. występ grającego na tradycyjnych ludowych instrumentach zespołu Besarabia oraz specjalne przygotowane menu. Gości porwał do tańca polsko-ukraiński zespół Riverboat Ramblers Swing Orchestra. Imprezę poprowadzili wokalista i prezenter Maciej Miecznikowski, wspierany na scenie przez Annę Janowicz, prezes Fundacji Hospicyjnej.

Goście na XII Balu z Sercem
Goście na XII Balu z Sercem / zdj. Łukasz Wajszczyk


Rekordowa licytacja koszulki Lewandowskiego

Punktem kulminacyjnym każdego balu Fundacji Hospicyjnej jest charytatywna licytacja, podczas której na hojnych darczyńców czekało ponad 50 niepowtarzalnych przedmiotów aukcyjnych, takich jak kolacja z Grzegorzem Skawińskim i Włodkiem Tkaczykiem, zwiedzanie stoczni Remontowej, garnitur szyty na miarę, szkolenie na katamaranie z wicemistrzem świata Jakubem Surowcem, trening jazdy za kierownicą wyjątkowych modeli marki Mercedes-AMG, zwiedzanie największej na świecie winnicy w Mołdawii czy wizyta w Parlamencie Europejskim w towarzystwie eurodeputowanej Magdaleny Adamowicz. Podczas tegorocznej aukcji padła rekordowa suma 25 000 złotych za koszulkę Roberta Lewandowskiego z autografem.

Licytacje: koszulka Lewandowskiego
Licytacje: koszulka Lewandowskiego / zdj. Łukasz Wajszczyk

Organizatorzy szacują, że podczas sobotniego wieczoru na szczytny cel udało się zebrać ponad 250 tys. złotych. - Dziękujemy wszystkim darczyńcom za zaangażowanie na rzecz Centrum Opieki Wytchnieniowej. To miejsce, na które czekają rodziny z całego Pomorza, ciężko chore dzieci i dorośli oraz ich opiekunowie. Cieszymy się, że już za chwilę Centrum będzie mogło przyjąć pierwszych podopiecznych. Nie udałoby się to, gdyby nie wsparcie tych, którym bliska jest idea pomagania - mówi prezes Fundacji Hospicyjnej Anna Janowicz.

Licytacja cicha
Loteria fantowa / zdj. Łukasz Wajszczyk

- Dziękujemy honorowym patronom 12. Charytatywnego Balu z Sercem: Ambasadzie Republiki Mołdawii w Rzeczypospolitej Polskiej oraz Konsulowi Honorowemu Republiki Mołdawii w Gdańsku Pan Jackowi Tymińskiemu, Stowarzyszeniu Konsulów Honorowych w Polsce, Wojewodzie Pomorskiemu Dariuszowi Drelichowi, Marszałkowi Województwa Pomorskiego Mieczysławowi Strukowi, Prezydent Miasta Gdańska Aleksandrze Dulkiewicz, Business Centre Club Loży Gdańskiej, Gdańskiemu Klubowi Biznesu, Pracodawcom Pomorza, Polsko-Szwedzkiej Izbie Gospodarczej. Dziękujemy Diamentowemu Sponsorowi balu: Fundacji JohnnyBros, gospodarzom tej wyjątkowej przestrzeni: Olivia Star oraz sponsorom: Abakus Gdynia, AMG Brand Center Gdańsk, Mercedes-Benz Witman, Crist, Leasing Polski, Omida Group. Dziękujemy gościom balu za obecność i mamy nadzieję zobaczyć się już niedługo na kolejnym Charytatywnym Balu z Sercem - mówi Anna Janowicz.

Patronat medialny nad XII Balem z Sercem Fundacji Hospicyjnej tradycyjnie objął nasz portal Zatoka Piękna

Dziękujemy szczególnie partnerom Zatoki Piękna za okazane serce i wsparcie XII Balu: Amea Klinika Piękna, Dr Irena Eris, Thera Whellness, Kovalite, Dec Clinic

Aukcja cicha
Aukcja Cicha / zdj. Artur Łopatniuk

Do zobaczenia na XIII Balu Charytatywnym z Sercem w 2024 r.