Kolejne miesiące przynoszą premiery nowych produktów. 15 maja w Hilton Warsaw City odbyła się światowa premiera preparatu na okolice oka marki, która poszerzyła ofertę renomowanej firmy SkinSolution. W spotkaniu, w którym udział wzięła również nasza redakcja, uczestniczyło ponad 100 lekarzy.

 

Preparaty znajdujące się w ofercie SkinSolution to linia szwajcarskich produktów bazujących na aminokwasach, które mają udział w inicjacji syntezy kolagenu. Opatentowane preparaty wykorzystują również nieusieciowany kwas hialuronowy, dzięki czemu nie tylko pobudzają aktywność fibroblastów, ale również zapewniają nawilżenie tkanek. W połowie maja linia została poszerzona o produkt na okolice oka. Podczas konferencji zorganizowanej przez firmę SkinSolution, wyłącznego dystrybutora produktów z laboratorium Professional Derma w Polsce, odbyła się światowa premiera preparatu.

Światowa Premiera preparatu na okolicę oczu
Światowa Premiera preparatu na okolicę oka

- Światowa premiera produktu laboratorium Professional Derma nieprzypadkowo odbywa się w Polsce, jesteśmy jednym z najważniejszych rynków i partnerów na świecie i nasza współpraca stale się rozwija. Wielkim atutem jest to, że i SkinSolution, i Professional Derma są firmami rodzinnymi, zauważamy naszą ciężką pracę i każdy z nas to bardzo docenia. W tej chwili, jeżeli chodzi o sprzedaż, jesteśmy trzecim krajem na świecie i nadal mamy duże ambicje na dalszy rozwój – powiedziała Iwona Krupa-Żak, właściciel firmy SkinSolution.

Iwona Krupa-Żak Prezes SkinSolution
Iwona Krupa-Żak, Prezes SkinSolution

Preparat będzie dostępny na wielu rynkach na świecie, jednak właściciele producenta świadomie zdecydowali się na jego premierę właśnie w naszym kraju. Jak podkreślił Edoardo Conti, CEO Professional Derma, Polska to bardzo silny i rozwijający się rynek, na którym marka ma bardzo solidnego partnera. - Firma SkinSolution jest naszym strategicznym partnerem, doceniamy ich wieloletnią pracę w promocję i sprzedaż naszych produktów. Angażują się bardzo mocno w wydarzenia branżowe oraz w edukację i szkolenie lekarzy i na każdym etapie z całych sił wspierają ich pracę z pacjentami. Jestem przekonany, że wkrótce wspólnie ze SkinSolution zaprezentujemy na rynku polskim kolejne nasze produkty – powiedział nam Edoardo Conti.

O procesie starzenia się okolicy oka opowiedział Dr Jakub Miszczyk. Prezentację o socjoantropologicznym znaczeniu okolicy oka wygłosiła Anne-Gaelle Benoit, dyrektor marketingu Professional Derma, a profesjonalne tłumaczenie prezentacji dla lekarzy na język polski zapewniła dr Dorota Wydro.

Dr Jakub Miszczyk o procesach starzenia się w okolicy oka
Dr Jakub Miszczyk o procesach starzenia się w okolicy oka

Podczas spotkania omówiono m.in. anatomię okolicy oka, proces jej starzenia się, opcje zabiegowe w tym obszarze czy wybór odpowiednich pacjentów w celu uniknięcia powikłań i ich leczenie. 15 maja, na premierze produktu, o zabiegach na okolice oka, a także swoich doświadczeniach klinicznych z nowym preparatem, opowiedziała dermatolog dr Evgeniya Shelemba. Dlaczego specjalistka zarekomendowała właśnie nowość od Prefessional Derma?

- Rynek faktycznie obfituje w ogrom preparatów, również na okolice oka, natomiast ja z całą pewnością polecam ten z kilku powodów. Po pierwsze z powodu wysokiej jakości produktu, z powodu składników, z których jest produkowany, wysokiego stopnia rafinacji aminokwasów, peptydów i kwasu hialuronowego, tak więc produkt jest bardzo bezpieczny w użyciu. Po drugie, kompozycja tego preparatu złożona z wybranych aminokwasów i peptydów jest konsekwencją wielu lat badań, co daje najbardziej efektywne wyniki w leczeniu tej okolicy bez zastosowania dodatkowych preparatów – wyjaśniła dr Evgeniya Shelemba.

Dr Evgeniya Shelemba
Dr Evgeniya Shelemba

Po przerwie obiadowej uwaga skupiła się już na nowym produkcie, określonym mianem innowacji w odmładzaniu okolicy oka. Dr Maria Janyst-Gęborys zaprezentowała również wyniki doświadczeń klinicznych, a na zakończenie poprowadzono panel dyskusyjny, który pozwolił lekarzom otrzymać odpowiedzi na pytania związane ze wskazaniami i efektami zabiegów.

Dr Maria Janyst-Gęborys
Dr Maria Janyst-Gęborys

- Rynek produktów do medycyny estetycznej jest owszem bardzo nasycony, ale w mojej opinii jest jeszcze miejsce dla skutecznych preparatów stymulujących. Uważam, że zaprezentowany dzisiaj preparat na pewno się sprawdzi, są tam podstawowe aminokwasy, które będą aktywowały nam receptory CD 39, CD 41, dzięki którym nasza skóra zagęści się, poprawimy jakość skóry i dziś mieliśmy okazje zobaczyć wyniki badań z tym preparatem, które pokazują, że również wpływa to na mikrokrążenie – oceniła uczestniczka wydarzenia dr Aleksandra Chądzyńska.

Premiera produktu na okolice oka nie była ostatnią. - Dzisiejsza premiera, jest kolejnym etapem w poszerzaniu oferty produktów naszej firmy SkinSolution, jesteśmy dopiero „w połowie” całej rodziny produktów z oferty Professional Derma. W tej chwili inauguruje produkt pod oko, za chwilę wejdzie produkt na ciało, również pojawią się peelingi i wiele innych produktów, więc przed nami jeszcze wiele kolejnych spotkań premierowych – zapowiedziała Iwona Krupa-Żak ze SkinSolution. Tym samym polska firma stara się odpowiadać na potrzeby lekarzy i pacjentów.

Dr Evgeniya Shelemba, Anne-Gaelle Benoit, Edoardo Conti, Dmitrij Gabczenko
Dr Evgeniya Shelemba, Anne-Gaelle Benoit, Edoardo Conti, Dmitrij Gabczenko

- Firma SkinSolution rozwija się, aby dawać lekarzom pełny wachlarz produktów do pracy z pacjentami, a tych potrzeb jest bardzo dużo. Rozwijamy naszą współpracę z Professional Derma, która dostarcza wysokiej jakości i skuteczne produkty na rynki światowe, a firma ma w zanadrzu jeszcze wiele receptur i projektów, które możemy wspólnie dostarczyć naszym lekarzom i pacjentom. W naszej opinii oferta naszej firmy idealnie wpisuje się w obecny trend Slow Aging, dlatego skupiamy się na współpracy z jedną firmą, która dostarcza nam produkty – tłumaczył w rozmowie z Zatoką Piękna Michał Krupa, współwłaściciel SkinSolution.

Materiał powstał we współpracy ze SkinSolution