Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku serdecznie zaprasza na III Ogólnopolską Konferencję Naukową - Trychologia Holistyczna, która odbędzie się 25 listopada 2022 r. w siedzibie uczelni. Patronat nad wydarzeniem objęła ogólnopolska platforma Zatoka Piękna.

Konferencja oferuje dostęp do najbardziej aktualnych wiadomości akademickich dla trychologów, kosmetologów, lekarzy, pielęgniarek, dietetyków i innych specjalistów w nurcie trychologii holistycznej. Konferencja skierowana jest także do Studentów, Absolwentów i wszystkich zainteresowanych zdobyciem wiedzy z zakresu trychologii.

Odniesienie się do pierwotnej przyczyny dermatoz owłosionej skóry głowy i nadmiernej utraty włosów w filozofii holistycznej, polegającej na kompleksowej diagnostyce i terapii we współpracy z wieloma specjalistami sprawia, że takie działania przynoszą najkorzystniejsze rezultaty w pracy z pacjentem trychologicznym. Stąd też, prelegenci, którzy są wybitnymi specjalistami, chętnie podzielą się sprawdzonymi rozwiązaniami i praktykami, jak również najnowszymi doniesieniami naukowymi w nurcie trychologii holistycznej.

III Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Trychologia Holistyczna” obejmuje takie zagadnienia jak:

  • diagnostyka i terapia w zakresie łysienia czy skóry suchej,
  • diagnostyka laboratoryjna,
  • dietetyka trychologiczna,
  • psychotrychologia,
  • biodostępność składników aktywnych stosowanych w trychologii i kosmetologii,
  • pielęgnacja włosów.

Organizatorem konferencji jest Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku.

Moderatorzy konferencji:

  • dr n. med. Marzena Podgórska, Rektor Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku,
  • mgr Claudia Musiał, kosmetolog, trycholog, wykładowca Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, doktorantka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć rozbudowana sekcja wystawców wiodących marek trychologicznych, kosmetologicznych oraz dietetycznych, a także strefa bezpłatnych konsultacji trychologicznych wraz z badaniem trichoskopowym, jak również spotkanie autorskie z redaktorami i autorami książek Wydawnictwa Lekarskiego PZWL z zakresu trychologii, kosmetologii i medycyny estetycznej, które będą dostępne dla Wszystkich zainteresowanych uczestników konferencji.

Podczas konferencji, uczestnicy będą mieli okazję do spotkania z innymi specjalistami z wyżej wymienionych dziedzin, którzy również podzielają pasję do edukacji i rozwoju trychologii w Polsce.

Zapisy na wydarzenie są dostępne pod linkiem Rejestruj się