Chociaż w tych niespokojnych czasach organizacja wielu wydarzeń stoi pod znakiem zapytania, Innowacyjna Akademia Dermatologii Estetycznej rozpocznie się już za niespełna miesiąc. Kongres w nowej odsłonie i pod nową nazwą iADE 2022 odbędzie się w Hotelu Radisson Blu w Sopocie w dniach 10-12 czerwca.

Eksperci z Polski i zagranicy, liczne wykłady i warsztaty, dyskusje o nowościach i trendach rynkowych – kongres iADE 2022, podobnie jak w poprzednich edycjach, ma pozwolić na wymianę doświadczeń wśród czołowych praktyków dermatologii i medycyny estetycznej. Spotkaniom i sesjom wykładowym będzie towarzyszyć prezentacja oferty licznych wystawców – dystrybutorów urządzeń i preparatów do zabiegów estetycznych.

W programie wydarzenia nie brakuje sesji i warsztatów, które podejmują temat zabiegów z toksyną botulinową, nie tylko estetycznych. Eksperci pochylą się ponadto nad tematem holistycznej dermatologii, przyglądając się nie tylko stosowanym od 25 lat peelingom chemicznym, ale też suplementacji, nawilżaniu skóry od środka czy zastosowaniu USG w diagnostyce skóry. W programie znajdują się również warsztaty, m.in. z zakresu stosowania kwasu L-polimlekowego w zabiegach na ciało czy "instagramowych" ust.

Praktycy podczas iADE 2022 będą mieli również okazję wymienić się wiedzą i doświadczeniami w leczeniu coraz częściej dyskutowanych schorzeń typu bielactwo czy łysienie androgenowe. Duża część kongresu poświęcona będzie też szeroko omawianym kwestiom bezpieczeństwa. W programie specjaliści mogą znaleźć wykłady na temat leczenia powikłań naczyniowych kwasu hialuronowego, leczenia zmian skórnych wywołanych iniekcjami preparatu ze śluzem ślimaka czy nietypowych powikłań po zastosowaniu nici.

Program kongresu uwzględnia również udział lekarzy stomatologów, którzy rozwijają swoją ofertę o zabiegi medycyny estetycznej. Będą mogli poszerzyć swoją wiedzę, szczególnie w zakresie zabiegów na twarz.

Szczególnie istotna wydaje się też prezentacja nowości. Na ostatni dzień zaplanowana jest m.in. sesja na temat nowych technologii i ich znaczenia w dermatologii estetycznej. Spotkanie ma pozwolić przyjrzeć się możliwościom innowacyjnego lasera tulowego, emiterów plazmowych w wiotkości skóry, a także ginekologii estetycznej i funkcjonalnej w celu poprawy jakości życia pacjentów.

Zapisy na kongres iADE 2022 trwają praktycznie do dnia rozpoczęcia wydarzenia. Podobnie jak rok temu, tak i teraz wydarzenie odbędzie się w hybrydowej formule – stacjonarnie oraz online. Patronat medialny nad tegoroczną edycją wydarzenia tradycyjnie już objęła Zatoka Piękna.

Będzie to konferencja typowo naukowo-szkoleniowa, będzie dużo wykładów, workshopów, sami specjaliści światowej sławy – zapowiada i zaprasza komitet organizacyjny:

prof. dr hab. n. med. Barbara Zegarska

prof. dr hab. n. med. Mariola Machlewicz

prof. dr hab. n. med. Aleksandra Lesiak

dr n. med. Marcin Ambroziak 

dr n. med. Ewa Chlebus

dr n. med. Barbara Pytrus

Serdecznie zapraszamy do udziału: program oraz rejestracja