Jak wybrać dobrego lekarza medycyny estetycznej? Na jaki zabieg się zdecydować? Z pomocą przychodzi Polskie Towarzystwie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, które przygotowało dekalog kryteriów dla Polek, aby mogły podejmować świadome decyzje – przed, w trakcie i po wizycie w gabinecie medycyny estetycznej.

 

DOWIEDZ SIĘ JAK NAJWIĘCEJ O LEKARZU, Z USŁUG KTÓREGO CHCESZ SKORZYSTAĆ.

O lekarzu nie świadczy reklama, szum medialny i agresywna autopromocja – jeżeli już, to in minus.

 

WYMAGAJ DOKŁADNYCH INFORMACJI NA TEMAT PROPONOWANYCH TERAPII CZY ZABIEGU.

Medycyna estetyczna to przede wszystkim medycyna i obowiązują tu jej reguły – wizyta, badanie,

postawienie diagnozy i terapia. Lekarz musi dokładnie wyjaśnić zalety i możliwe komplikacje terapii.

 

KORZYSTAJ Z USŁUG LEKARZY CERTYFIKOWANYCH.

Sprawdź, czy lekarz jest odpowiednio przygotowany do praktykowania medycyny estetycznej – raczej nie wystarczy ukończenie jednego czy dwóch kursów, czy należy do towarzystwa naukowego, czy dokształca się i od jak dawna praktykuje.

 

PAMIĘTAJ ZAWSZE, ŻE LEPIEJ JEST ZAPOBIEGAĆ, NIŻ LECZYĆ.

Patrz na siebie w perspektywie lat. W wielu przypadkach sama możesz spowolnić przyspieszone starzenie i jego skutki, także estetyczne.

 

ANALIZUJ I OCENIAJ WSZYSTKIE MOŻLIWOŚCI.

Zapoznaj się ze wszystkimi możliwościami terapeutycznymi. Wybieraj te, które są bardziej bezpieczne, może mniej efektowne, ale dające szansę „odwrotu i adaptacji”, zależnie od sytuacji.

 

ODRZUĆ „RECEPTĘ”: URODA SZYBKO I NA ŻYCZENIE.

Nie ufaj „magom od urody”, także tym z tytułem lekarza, którzy obiecują poprawić wszystko szybko, łatwo i przyjemnie. Nie wymagaj „więcej, więcej i lepiej” i nie ufaj tym, którzy ci to gwarantują.

 

DOWIEDZ SIĘ, CO I JAK ZASTOSOWANO W TERAPII CZY KOREKCJI.

Musisz wiedzieć, jakie preparaty i środki zastosował lekarz w czasie zabiegu.

 

TRAKTUJ TERAPIĘ I ZABIEGI Z PEŁNĄ POWAGĄ, TO NIE SĄ ŻARTY.

Efekt zabiegu nigdy nie jest w 100 proc. przesądzony. Daj sobie czas na zastanowienie, nim podejmiesz ostateczną decyzję.

 

DOKŁADNIE WYTŁUMACZ LEKARZOWI, JAKIEGO EFEKTU OCZEKUJESZ.

Dokładnie przedstaw lekarzowi swoje oczekiwania i sprawdź, czy są one możliwe do spełnienia.

 

NIE ŻĄDAJ, BY EFEKTEM ZABIEGU BYŁO UPODOBNIENIE SIĘ DO KOGOŚ, KOGO UWAŻASZ ZA IDEAŁ PIĘKNA.

Zastanów się nad możliwościami i predyspozycjami swojego organizmu. Nie próbuj upodobnić się do osób z czasopism i ekranów. To, co na nich widzisz, często odbiega od rzeczywistości. Pamiętaj! Lekarz medycyny estetycznej nie jest cudotwórcą. Nie oczekuj, że czarodziejską różdżką zmieni Twój wizerunek. Może Ci pomóc rozwiązać problem zdrowotny i estetyczny – tak jak w każdej innej sytuacji wymagającej medycznej interwencji.

 

Konsultacja merytoryczna: 

dr Andrzej Ignaciuk

Dr Andrzej Ignaciuk może poszczycić się licznymi zasługami dla rozwoju medycyny estetycznej w Polsce i na świecie. Jest jednym z inicjatorów i założycieli Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, które powstało w 1993 roku. To w 2009 roku zostało przekształcone w Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Ant-Aging PTL (PTMEiAA) – dr Ignaciuk jest jego prezesem. Obecnie PTMEiAA zrzesza ponad 1700 lekarzy. W 2002 roku dr Ignaciuk stworzył trzyletnią Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej PTL, gdzie do tej pory wykształciło się już ponad 600 lekarzy medycyny estetycznej. Dr Andrzej Ignaciuk pracuje z najlepszymi lekarzami z całego świata – prowadzi liczne kursy organizowane wspólnie z dr Philippe Deprez, dr Romulo Mene i dr Eduardo Kruligiem.