Master of Aptos 2022 to wydarzenie cykliczne. W tym roku odbyło się po raz trzeci i miało charakter międzynarodowy. 3-dniowy maraton rozpoczął się w sobotę 5 listopada w Hotelu Marriott konferencją, poświęconą tematyce środkowej części twarzy. W roli prelegentów wystąpiły autorytety medycyny estetycznej z zakresu anatomii i liftingu nićmi z kraju i zagranicy tacy jak dr Wolfgang Redka-Swoboda, dr George Sulamanidze, dr Albina Kajaia czy dr Bożena Jendrysik.

 

Pierwszy dzień wydarzenia składał się z dwóch części: teoretycznej, typowo wykładowej oraz praktycznej w formie livestreamingu zabiegów wykonywanych przez ekspertów w The∙Clinic. Finałem sobotniego spotkania była wieczorna gala oraz zabawa w kubańskim stylu. 

 

Oglądaj fotorelację

 

- Wydarzenie ściągnęło zagranicznych gości, w tym właściciela marki Aptos, a jednocześnie współtwórcy i głównego trenera technik Aptos - dr George'a Sulamanidze. Na konferencję przyjechali również Albina Kajaia, która jest trenerem metod Aptos, a prywatnie żoną George'a oraz dr Wolfgang Redka-Swoboda, który jak zawsze w ciekawy i żywiołowy sposób, podzielił się swoją wiedzą w zakresie anatomii. Jako polski reprezentant wystąpiła Pani Dr Bożena Jendrysik, która posiada tytuł Międzynarodowego Eksperta Trenera – to najwyższa funkcja, jeżeli chodzi o umiejętności trenerskie, co jest dla nas powodem do dumy – zaznaczyła w rozmowie z redakcją Zatoki Piękna Renata Frączek, prezes Aesthetic Concept, dystrybutora produktów Aptos w Polsce.

Prezes Renata Frączek
Prezes Aesthetic Concept Renata Frączek  

 

Ponad 100 gości na Master of Aptos 2022

Konferencja Master of Aptos 2022 zgromadziła ponad 100 gości stacjonarnie i kilkuset obserwujących zdalnie, w tym przedstawicieli Gruzji, Słowacji, Niemiec i Czech. Duże zainteresowanie wzbudził m.in. wykład o anatomii środkowej części twarzy, który wygłosił dr Wolfgang Redka-Swoboda. - Jestem po raz kolejny w Polsce i widzę, że poziom dyskusji rośnie z każdym naszym spotkaniem. Lekarze mają ogromna wiedzę i dzisiejsza dyskusja na temat zastosowań produktów Aptos pokazuje, jak różne punkty widzenia mamy i że osiągnięcie najlepszych rezultatów jest możliwe na wiele sposobów – powiedział nam dr Wolfgang Redka-Swoboda

Dr Wolfgang Redka-Swoboda
Dr Wolfgang Redka-Swoboda

Jak zauważył w rozmowie z naszą redakcją specjalista, firma Aptos od samego początku promowała zastosowanie nici w różnych obszarach, nie tylko twarzy. – Obecnie w medycynie estetycznej na świecie małoinwazyjne zabiegi przeżywają renesans. To właśnie potwierdza, że koncepcja firmy od początku była słuszna. Nici Aptos powodują mniejsze reakcje zapalne i nie tworzą ryzyka zatorowości niż produkty wprowadzane do organizmu iniekcyjnie czy też liposukcja, co potwierdzają badania kliniczne oraz historie pacjentów – powiedział.

Dr Wolfgang Redka-Swoboda odniósł się też do popularności produktów Aptos w klinikach medycyny estetycznej, co wynika z zaufania do produktu i samej firmy. - Ważnym powodem popularności firmy Aptos wśród lekarzy jest fakt iż, jest to firma rodzinna, zarządzaną przez lekarzy, dlatego procesy innowacyjne oraz modyfikacji produktów są inspirowane doświadczeniem własnym z pracy z pacjentami i trwają o wiele sprawniej niż w dużych korporacjach. Produkty Aptos z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników i rośnie liczba różnorodnych zastosowań. Zyskują na tym również szkolenia, które są natychmiast dostosowywane do aktualnej wiedzy i doświadczenia reprezentantów dużej rodziny Aptos – ocenił.

Dr Bożena Jędrysik
Dr Bożena Jędrysik  

 

Aptos dla pacjentów z porażeniem nerwu twarzowego

W ramach sobotnich prelekcji odbył się również wykład na temat zastosowania nici Aptos w korekcji asymetrii twarzy po porażeniu nerwu twarzowego, który szeroko omówiła dr Bożena Jendrysik. - To jest niezwykle ważne zagadnienie, gdyż Aptos prowadzi bezpłatny program wsparcia dla pacjentów z porażeniem nerwu twarzowego. Firma przekazuje produkty bezpłatnie lekarzom, którzy przeprowadzają zabiegi pacjentom z tą chorobą. Program funkcjonuje od początku dystrybucji nici Aptos przez Aesthetic Concept w Polsce, czyli już prawie 10 lat. Pomoc, którą niesiemy jest niezwykle istotna nie tylko z punktu widzenia poprawy wyglądu tych osób, ale przede wszystkim możliwości odmiany czyjegoś życia – powiedziała nam Renata Frączek.

 

Egzaminy Master of Aptos 2022

Uczestnicy Master of Aptos 2022 mogli wysłuchać nie tylko teorii, ale też obejrzeć pokaz zabiegów na żywo, a w kolejnych dwóch dniach spotkania, wziąć udział w warsztatach. - Przez dwa kolejne dni odbywały się mistrzostwa Master of Aptos w siedzibie Medicine Clinic w Józefowie. W trzech salach odbyły się warsztaty, które prowadzili dr Jendrysik, dr Sulamanidze i dr Kajaia. Egzamin pomyślnie zdało i otrzymało tytuł Master of Aptos 2022: 17 lekarzy. Zmagania obserwowało kilkadziesiąt osób. Warsztat zabiegowy lekarzy Master jest bardzo bogaty, ponieważ samych technik zabiegowych jest już ponad 50, a modeli nici jest około 30 – podkreśliła Renata Frączek.

Serdecznie gratulujemy lekarzom, którzy zdali egzaminy w tym roku:
1. dr Iwona Gołębiowska
2. dr Iwona Karaszewska
3. dr Sławomir Kosmalski
4. dr Krzysztof Cudzik
5. Dr Michał Kaniowski
6. Dr Nadia Nytka
7. Dr Ryszard Twarkowski
8. Dr n.med. Marcin Nylec
9. Dr n.med. Karolina Wójcicka
10. Dr Rafał Woś
11. Dr Ewa Rybicka
12. Dr Aleksander Kuradowiec
13. Dr Katarzyna Bałabańska
14. Dr Daniel Nolberczak
15. Dr Monika Kamińska
16. Dr Danuta Kulik
17. Dr Magdalena Janeczek

Dr B.Jędrysik, Dr W. Redka-Swoboda, Dr G. Sulamanidze, Dr A. Kajaja
Dr B.Jędrysik, Dr W. Redka-Swoboda, Dr G. Sulamanidze, Dr A. Kajaia  

 

Gala Master of Aptos

Podczas wieczornej gali zostały przyznane tytuły Master of Aptos za rok 2021 dr Annie Laprus i dr Marcinowi Wolfingerowi. Aptos Medical Advisor została dr Monika Kamińska, a certyfikaty trenerskie z zakresu APTOS Intimate otrzymali dr Martyna Sikora i dr n. med. Marcin Nylec. 

Wraz z nowymi nominacjami trenerskimi ruszył projekt szkoleń Aptos Intimate z zastosowania technik Aptos w ginekologii estetycznej. Zabiegi pozwalają na poprawę wyglądu stref intymnych, leczą przyczyny infekcji, wysiłkowe nietrzymanie moczu, przywracają komfort a także zapobiegają poważnym chorobom. Będą prowadzone też działania edukacyjne dla pacjentów na łamach bloga zdrowiIntymnie. - W tej chwili Aptos specjalizuje się w ginekologii estetycznej i funkcjonalnej. Jest już wiele przetestowanych metod w tym obszarze i również wkrótce rozpoczną się bardzo intensywne kursy dla lekarzy. Innowacyjność produktów Aptos i zaawansowanie metod pozwoli na pracę we wszystkich obszarach stref intymnych, z przednią i tylną ścianą pochwy włącznie, dla optymalizacji efektów zabiegowych – wyjaśniła nam Renata Frączek. 

 

Kongres Kolkhida 2023

Co roku na przełomie czerwca i lipca (30.06 i 1-2.07) Aptos organizuje trzydniowy kongres Kolkhida w Gruzji, który jest dedykowany dla lekarzy chirurgów plastycznych i lekarzy medycyny estetycznej. Wydarzenie przyciąga nie tylko praktyków liftingu nićmi, ale także  specjalistów z różnych dziedzin estetyki twarzy i ciała. Oferuje nie tylko wykłady, ale również bloki praktyczne.

W odróżnieniu od znanych nam europejskich kongresów, możemy w Gruzji spotkać lekarzy z innych części świata, co powoduje nowe często egzotyczne spojrzenie na niektóre tematy i rozwiązania w chirurgii i medycynie estetycznej. Jest to niezwykle inspirujące oraz powoduje otwarcie na nowe możliwości. 

D. Gabczenko, dr A. Kajaja, Dr G. Sulamanidze, E. Gabczenko, R. Frączek
D. Gabczenko, dr A. Kajaja, Dr G. Sulamanidze, E. Gabczenko, R. Frączek

A zatem do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach Aptos!

Więcej na temat Aptos Methods na www.aptos.global oraz aestheticconcept.com.pl 

Zdjęcia: Zatoka Piękna i Aesthetic Concept