Master of Aptos 2022 to wydarzenie cykliczne, które odbyło się w tym roku po raz trzeci. 3-dniowy maraton rozpoczął się w sobotę 5 listopada. Spotkanie, poświęcone środkowej części twarzy, zaczęło się od konferencji w Hotelu Marriott w Warszawie, gdzie swoją wiedzą podczas prelekcji podzielili się tacy specjaliści, jak dr Wolfgang Redka-Swoboda, dr George Sulamanidze, dr Albina Kajaia czy dr Bożena Jendrysik. Pierwszy dzień wydarzenia składał się z dwóch części: cześć teoretyczna, typowo wykładowa, w drugiej części lekarze uczestniczyli w livestreamingu zabiegów wykonywanych przez ekspertów w The Clinic. Finałem sobotniego spotkania była wieczorna gala oraz zabawa w kubańskim stylu.

 

- Wydarzenie ściągnęło zagranicznych gości, w tym właściciela marki Aptos, a jednocześnie też współtwórcy technik Aptos i głównego trenera, dr George'a Sulamanidze. Na konferencję przyjechali również Albina Kajaia, która jest trenerem Aptosa, a prywatnie żoną George'a oraz dr Wolfgang Redka-Swoboda, który podzielił się swoją wiedzą w zakresie anatomii. Natomiast szczycimy się też wyjątkowym trenerem, którą mamy właśnie w Polsce – ma ona tytuł Eksperta Trenera, czyli najwyższej funkcji, jeżeli chodzi o umiejętności trenerskie, pani dr Bożena Jędrysik – zaznaczyła w rozmowie z redakcją Zatoki Piękna Renata Frączek, prezes Aesthetic Concept, dystrybutora produktów Aptos w Polsce.

 

Ponad 100 gości na Master of Aptos 2022

Konferencja Master of Aptos 2022 zgromadziła ponad 100 gości, w tym przedstawicieli Słowacji, Niemiec i Czech. Duże zainteresowanie wzbudził m.in. wykład o anatomii środkowej części twarzy, który wygłosił dr Wolfgang Redka-Swoboda. - Jestem po raz kolejny w Polsce i widzę, że poziom dyskusji rośnie z każdym naszym spotkaniem. Lekarze mają ogromna wiedzę i dzisiejsza dyskusja na temat zastosowań produktów Aptos pokazuje, jak różne punkty widzenia mamy i że osiągnięcie najlepszych rezultatów jest możliwe na różne sposoby – powiedział nam dr Wolfgang Redka-Swoboda.

Jak zauważył w rozmowie z naszą redakcją specjalista, firma Aptos od samego początku promowała zastosowanie nici w różnych obszarach, nie tylko twarzy. - Obecnie na świecie widzimy renesans, jeżeli chodzi o małoinwazyjność zabiegów w medycynie estetycznej. To właśnie potwierdza, że koncepcja firmy od początku była słuszna. Nici Aptos powodują mniejsze relacje zapalne niż produkty wprowadzane do organizmu czy też liposukcja, co potwierdzają badania kliniczne oraz historie pacjentów – powiedział.

Dr Wolfgang Redka-Swoboda odniósł się też do popularności produktów Aptos w klinikach medycyny estetycznej. - Ważnym faktem popularności firmy wśród lekarzy jest to, że firma Aptos jest firmą rodzinną zarządzaną przez lekarzy, dlatego procesy innowacyjne oraz modyfikacji produktów trwają o wiele sprawniej niż w dużych korporacjach. Produkty Aptos z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników i rośnie liczba różnorodnych zastosowań. Zyskują na tym również szkolenia, które są natychmiast dostosowywane do aktualnej wiedzy i doświadczenia dużej rodziny Aptos – ocenił.

 

Aptos dla pacjentów z porażeniem nerwu twarzowego

W ramach sobotnich prelekcji odbył się również wykład na temat zastosowania nici Aptos w asymetrii twarzy po porażeniu nerwu twarzowego, który szeroko omówiła dr Bożena Jendrysik.

- To jest niezwykle ważne zagadnienie, dlatego, że Aptos prowadzi bezpłatny program dla pacjentów z porażeniem nerwu twarzowego. Firma przekazuje produkty bezpłatnie lekarzom, którzy przeprowadzają zabiegi pacjentom z tą chorobą. Program funkcjonuje od początku dystrybucji nici Aptos przez Aesthetic Concept w Polsce, czyli już prawie 10 lat. Pomoc, którą niesiemy jest niezwykle istotna nie tylko z punktu widzenia poprawy wyglądu tych osób, ale przede wszystkim możliwości odmiany czyjegoś życia – powiedziała nam Renata Frączek.

Uczestnicy Master of Aptos 2022 mogli wysłuchać nie tylko teorii, ale też obejrzeć pokaz zabiegów na żywo, a w kolejnych dwóch dniach spotkania, wziąć udział w warsztatach. - Przez dwa kolejne dni odbywały się mistrzostwa Master of Aptos w siedzibie Medicine Clinic w Józefowie. W trzech salach odbyły się warsztaty, które prowadzili dr Jendrysik, dr Sulamanidze i dr Kajaia. Warsztat zabiegowy lekarzy jest bardzo bogaty, ponieważ samych technik zabiegowych jest już ponad 50, a samych modeli nici jest około 30 – podkreśliła Renata Frączek.

 

Gala Master of Aptos

Podczas wieczornej gali zostały przyznane tytuły Master of Aptos dr Annie Laprus i dr Marcinowi Wolfingerowi. Aptos Medical Advosor została dr Monika Kamińska, a certyfikaty z zakresu APTOS Intimate otrzymali dr Martyna Sikora i dr n. med. Marcin Nylec.

Dr Martyna Sikora prowadzi w Polsce szkolenia z Aptos Intimate. Zabiegi pozwalają na poprawę wyglądu stref intymnych, leczą przyczyny infekcji, a także zapobiegają poważnym chorobom.

- W tej chwili Aptos specjalizuje się w ginekologii estetycznej. Jest już wiele przetestowanych metod w tym obszarze i również wkrótce rozpoczną się bardzo intensywne kursy dla lekarzy – wyjaśniła nam Renata Frączek.

 

Kongres Kolkhida 2023

Co roku na przełomie czerwca i lipca (30.06 i 1-2.07 ) Aptos organizuje trzydniowy kongres Kolkhida w Gruzji, który jest dedukowany dla lekarzy chirurgów plastycznych i lekarzy medycyny estetycznej. Wydarzenie to nie tylko wykłady, ale również bloki praktyczne. W odróżnieniu od znanych nam europejskich kongresów, możemy w Gruzji spotkać lekarzy z innych części świata, co powoduje nowe często egzotyczne spojrzenie na niektóre tematy i rozwiązania w chirurgii i medycynie estetycznej i jest to niezwykle inspirujące oraz powoduje otwarcie nowych możliwości. 

A zatem do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach Aptos!

Więcej na temat Aptos Methods na www.aptos.global