Blisko 100 lekarzy medycyny estetycznej z całej Polski zawitało w październiku do Warszawy, by uczestniczyć w warsztatach i rozmowach z wybitnymi ekspertami podczas Polish Expert Summit Merz, wydarzeniu organizowanym przez URGOAesthetics. Swoją wiedzą podczas wykładów dzielili się światowej klasy specjaliści: dr Nabila Azib oraz dr Torsten Walker. 

Dr Nabila Azib opowiadała o holistycznym podejściu i technikach łączonych wykorzystywanych przy liftingu i konturowaniu owalu twarzy hydroksyapatytem wapnia Radiesse oraz urządzeniem Ulthera - Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę być częścią takiego wydarzenia, jak Polish Expert Summit Merz w Warszawie. Podczas wykładu zaprezentowałam dwa produkty, których używam w swojej praktyce: Radiess i Ulthera. Pierwszy wykład mówił o liftingu, konturowaniu oraz poprawie jakości skóry po zastosowaniu tych produktów. Następnie dr Nabila Azib zaprezentowała połączenie Ulthery i Radiesse, która ma wskazania nie tylko na twarz i szyję, ale również dekolt i ciało: ramiona, pośladki, kolana. Pierwszym etapem zabiegu była Ulthera, następnie konturowanie dolnej części twarzy oraz stymulacja włókien kolagenowych skóry szyi poprzez zastosowanie preparatu Radiesse.

Dr Nabila Azib
Dr Nabila Azib

 

Z kolei dr Torsten Walker podkreślał znaczenie holistycznego podejścia do zabiegów z toksyną botulinową i kwasem hialuronowym oraz indywidualnego planu leczenia każdego pacjenta. - Mój wykład dotyczył toksyny botulinowej firmy Merz Aesthetics oraz dostepnych badań naukowych w porównaniu do produktów konkurencyjnych, które pojawią się w przyszłości na polskim na rynku. Dr Torsten Walker'a  Mówił również o właściwościach reologicznych Belotero - to unikatowa gama wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, która wyróżnia się spośród produktów dostępnych na rynku. Możemy podawać je bardzo płytko, metodą blanchingu. Mają bardzo niskie prawdopodobieństwo ziarniaków i spłycają bardzo drobne zmarszczki.

dr Torsten Walker
dr Torsten Walker

 

Na konferencji nie zabrakło też przedstawicieli naszej redakcji oraz ciekawych spotkań i rozmów z lekarzami w kuluarach. Zapraszamy do oglądania fotorelacji.