Nie wszyscy wiedzą, że terapie z kosmetologii i medycyny wschodu idealnie się uzupełniają. Zabiegi na twarz poprawiają kondycję skóry, a akupunktura, akupresura działa na narządy wewnętrzne. Harmonijna praca całego organizmu ma ogromny wpływ na stan naszej skóry. Najlepiej jeśli możemy oddać się w ręce specjalisty, jednak teraz kiedy większość z nas nie wychodzi z domu z powodu kwarantanny oraz zagrożenia koronawirusem i COVID-19 warto kontynuować terapię samodzielnie. Jak prawidłowo samemu zrobić masaż twarzy, szyi i dekoltu z elementami akupresury? 

 

Kosmetolog Maria Gosk: Zabiegi u kosmetologa, dieta, suplementy, pielęgnacja domowa przyczyniają się do promiennej skóry. Ale nie zapominajmy o masażu, który ma niesamowite, lecznicze właściwości. Spłyca zmarszczki, ujędrnia i wygładza. Działa uspokajająco - łagodzi napięcia mięśniowe. Poprawia kontur twarzy. Stymuluje metabolizm komórkowy, dzięki czemu nasza skóra szybciej się regeneruje.

Oriental Med Uyanga Wejner:  Masaż twarzy, szyi i dekoltu zawierający elementy akupresury możemy wykonać sami w swoim domu. Akupresura to uciskanie i masowanie punktów stymulując pracę nad konkretną częścią naszego ciała. Z zewnątrz wpływa bezpośrednio na usunięcie martwego naskórka, polepszenie cyrkulacji krążenia krwi podskórnie, dostarczania witamin i minerałów wraz z tlenem odżywiając naszą skórę. Poza tym działa wewnątrz naszego ciała stymulując pracę naszych narządów, które mają wpływ na kondycję naszej skóry i włosów. Na przykład na pracę układu trawiennego, poprzez jego pracę skóra zostaje odżywiona i oczyszczona z toksyn.

Takich punktów jest wiele, opiszę tu lokalizację i funkcję 4 punktów akupresurowych.

Uciskając te punkty 5-10 min regularnie, mobilizujemy nasze ciało do poprawy metabolizmu skóry i krążenia krwi. Te punkty mają bezpośredni wpływ na nasz wewnętrzny układ trawienny czyli wspierają pracę żołądka.

 

Tian zhu (niebiański filar)

Akupresura

Jest to punkt odprężający i może leczyć choroby skóry, takie jak trądzik. Jest to wszechstronny punkt, ponieważ może leczyć wiele problemów, takich jak stres, wypalenie, bezsenność, wyczerpanie, zmęczenie oczu, sztywność szyi, ciężkość głowy i ból gardła.

Ten punkt ma działanie relaksujące, ponieważ stres jest jednym z powodów problemów skórnych.

 

Si bai ( 4 białe)

Akupresura

Zlokalizuj punkt o szerokości jednego palca tuż poniżej dolnej linii oczodołu, wyrównany ze środkiem tęczówki w zagłębieniu policzka. Jest to korzystny punkt w leczeniu trądziku i wyprysków twarzy.

 

Ju liao (duża szczelina)

Akupresura

 Zlokalizuj ten punkt na dole kości policzkowej, pod źrenicą. Ma wiele zalet, takich jak łagodzenie trądziku, rozświetla cera, przebarwienia twarzy i obwisłe policzki. Pomaga poprawieniu krążenie krwi w  twarzy.

 

Yi feng (wiatrochron)

Akupresura

Znajdź punkt bezpośrednio za płatkiem ucha. Mobilizuje całą energię twarzy i normalizuje pracę tarczycy. Równoważy pracę hormonalną.

 

Kosmetolog Maria Gosk i Oriental Med Uyanga Wejner prowadzą wspólnie gabinet na Gdańskim Ujeścisku. 

Uyanga Kosmetolog Maria Gosk
 Oriental Med Uyanga Wejner  Kosmetolog Maria Gosk