Laseroterapia to jeden ze sposobów walki ze zmianami naczyniowymi, a ogrom urządzeń, jakimi dysponują specjaliści, sprawia, że jest to rozwiązanie dla pacjentów w każdym wieku. Teleangiektazje, czyli pajączki na twarzy i nogach, rumienie napadowe oraz trwałe, a także naczyniaki płaskie i jamiste – to problemy, z którymi pacjenci do gabinetów zgłaszają się najczęściej.

 

Co rekomendują specjaliści?

 

Jedną z opcji jest laser Deka Synchro Vasq, w przypadku którego jako główne wskazanie podaje się właśnie leczenie zmian naczyniowych.

Jak podkreśla dermatolog dr Bartosz Pawlikowski, laser emituje energię o długości fali 595 nm, co pozwala na bardzo szybką i skuteczną pracę ze zmianami naczyniowymi.

- Głównie wykorzystuję ten laser w naczyniakach płaskich i jamistych, szczególnie u małych dzieci. Zabieg jest nieprzyjemny, ale nie jest bolesny. Zamykanie naczyniaków u bardzo małych dzieci jest skuteczne i dzieci nie odczuwają żadnych negatywnych wrażeń związanych z zabiegiem – mówi właściciel Kliniki Pawlikowski w Łodzi.

Deka Synchro Vasq to nowość w świecie laserów barwnikowych. Zastosowana w nim technologia RightLight ™ Dye opatentowana przez firmę Deka gwarantuje selektywne działanie i ochronę tkanek otaczających zmianę. Głowica pozwala usunąć mniej widoczne zmiany naczyniowe, a od tradycyjnego lasera barwnikowego różni ją wyższa skuteczność w zwalczaniu zmian o mniejszym stężeniu chromoforu, czyli w tym przypadku hemoglobiny.

Często, ze względu na skuteczność i potwierdzone bezpieczeństwo, Deka Synchro Vasq wykorzystywany jest więc także w leczeniu zmian naczyniowych u osób dorosłych.

- Bardzo dobrze laser spisuje się, jeżeli chodzi o zmiany naczyniowe i barwnikowe w obrębie dekoltu, czyli takiej skórze, która jest zmęczona ekspozycją na słońce oraz na twarzy, jeżeli mamy do czynienia z bardzo ulotnym rumieniem napadowym, który poprzedza uciążliwy dla pacjentów trądzik różowaty – dodaje dr Bartosz Pawlikowski.

Jak podkreśla dermatolog, w Klinice Pawlikowski w Łodzi laser Deka Synchro Vasq wykorzystywany jest bardzo często ze względu na swoją skuteczność i jednocześnie potwierdzone bezpieczeństwo.

 

Więcej o Deka Synchro Vasq 595 nm na stronie dystrybutora ITP S.A. ->> www.itpsa.pl