Znajduje się w sąsiedztwie ścisłego centrum Gdyni. Od niedawna zaczęła jeszcze bardziej piąć się w górę w nieoficjalnym rankingu najciekawszych atrakcji turystycznych w mieście. Wszystko za sprawą kolejki, którą można wjechać na jej szczyt.

 

Kamienna Góra to najmniejsza gdyńska dzielnica. Jest to elitarne miejsce na mapie miasta - znajdują się tu liczne wille, a sama dzielnica uznawana jest za ekskluzywną. Przez turystów oraz mieszkańców kojarzona jest jednak przede wszystkim z punktem widokowym, z którego rozpościerają się fantastyczne widoki na miasto, port w Gdyni oraz Zatokę Gdańską. To zasługa położenia Kamiennej Góry. Dzielnica zlokalizowana jest na morenowym wzgórzu, a w najwyższym punkcie osiąga 52 m n.p.m.

Na Kamienną Górę można dostać się na kilka sposobów. Najpopularniejsze szlaki wiodą bocznymi uliczkami od strony ulicy Świętojańskiej albo okolic Placu Grunwaldzkiego. Już po kilku minutach wspinaczki schodami można podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Ale od ponad roku istnieje łatwiejszy sposób dotarcia na wzgórze. Wystarczy skorzystać z wagonika, który zabiera chętnych na sam szczyt. Wyciąg zlokalizowany jest w sąsiedztwie Teatru Muzycznego oraz Gdyńskiego Centrum Filmowego – w ścisłym centrum Gdyni. Kolejka kursuje przez cały rok i jest bezpłatna.

Ale Kamienna Góra to również świetne miejsce dla miłośników spacerów (tuż obok punktu widokowego znajduje się rozległy park) oraz wielbicieli dobrej architektury. Przechadzając się tutejszymi uliczkami, podziwiać można historyczną zabudowę dzielnicy oraz wyjątkowe zabytki. Wiele z tutejszych budynków powstało tuż przed wybuchem II wojny światowej.

Zawiedzeni nie będą również entuzjaści dobrej kuchni. Na Kamiennej Górze znajduje się restauracja Panorama oferująca kulinarne specjały z różnych części świata. Atutem tego lokalu, jak sama nazwa wskazuje, jest możliwość rozkoszowania się niezwykłymi krajobrazami. Właściciele restauracji dodatkowo wykorzystali ten walor, tworząc możliwość degustowania tutejszej kuchni na tarasie widokowym.