W dniach 18-20 marca w EUROPEAN DENTAL IMPLANT INSTITUTE VIVADENTAL w Gdańsku odbywa się 7 Sesja w ramach I Sezonu Practiculum Implantologii.

 

Przez pierwsze dwa dni kursanci, pod czujnym okiem dr Violetty Szycik, będą ćwiczyć swoje umiejętności z zakresu chirurgii implantologicznej. Zabiegi wykonywane będą z udziałem pacjentów. Na niedzielę zaplanowany został panel edukacyjny na temat psychologii biznesu i wizerunku.

 

Tematy 7 Sesji

18.03.2016: CHIRURGIA IMPLANTOLOGICZNA - KURS PRAKTYCZNY Z UDZIAŁEM PACJENTÓW
19.03.2016: CHIRURGIA IMPLANTOLOGICZNA - KURS PRAKTYCZNY Z UDZIAŁEM PACJENTÓW
20.03.2016: SUKCES TWOJEGO BIZNESU – PSYCHOLOGIA BIZNESU, WIZERUNEK 

Przypomnijmy, że już 6 Sesja obfitowała w szereg zabiegów o wysokim stopniu trudności. Uczestnicy Practiculum Implantologii wszczepili wówczas łącznie 30 implantów, wykonali trzy zabiegi podniesienia dna zatoki szczękowej, przeprowadzili procedurę regeneracji tkanki kostnej. Przekonali się, że zabiegi w żuchwie wcale nie są łatwiejsze od tych w szczęce.

 

W wywiadzie udzielonym Zatoce Piękna, dr Violetta Szycik tłumaczy ideę kursu dla lekarzy stomatologówPRZECZYTAJ CAŁY WYWIAD 

 

Komentarz eksperta

dr Violetta Szycik
dr Violetta Szycik
W ramach Instytutu Vivadental prowadzimy podyplomowe szkolenie lekarzy. Jest ono bardzo ważne biorąc pod uwagę fakt, że stomatolodzy kończąc studia nie są przygotowani do zawodu w sposób nowoczesny. Owszem, znają podstawowe procedury, natomiast do wszelkich nowości i innowacyjnych technologii muszą dotrzeć sami. Pomagamy im w tym w ramach kursu Practiculum Implantologii. Uczestniczą w nim lekarze z całego kraju, którzy po ośmiomiesięcznym szkoleniu, zarówno teoretycznym, jak i praktycznym, są w stanie samodzielnie wprowadzać implanty we własnych praktykach.

 

Szkolenie składa się z 10-ciu trzydniowych weekendowych Sesji i 28 Seminariów, odbywających się jeden raz w każdym następującym po sobie miesiącu. Piątek i sobota poświęcone są na medycynę, zaś niedziela na inne panele edukacyjne. Ostatnia sesja przeznaczona jest na egzamin.

Trzymamy kciuki za wszystkich kursantów i dzielnych pacjentów :)