Już w październiku, w dniach 6-8, w  Double Tree by Hilton Hotel w Warszawie, czeka nas trzydniowe spotkanie przygotowane przez grupę ekspertów Off Label.

 

Pierwszy dzień konferencji ma szczególny charakter – Friday Open Day (bez opłat za uczestnictwo): otwiera się na wszystkich lekarzy, właścicieli i managerów klinik, tym samym dając możliwość nawiązania nowych relacji i kontaktów biznesowych wszystkim, którzy na co dzień są związani z branżą medycyny estetycznej. W części wystawienniczej na uczestników czekają przedstawiciele firm z bogatą ofertą produktów i technologii wykorzystywanych w zabiegach estetycznych.

W tym dniu warto również skorzystać z dwugodzinnych sesji, które zostały przygotowane przez ekspertów. „ABC medycyny estetycznej” – sesja, w trakcie której specjaliści w usystematyzowany sposób przedstawią najczęściej zgłaszane przez pacjentów problemy wraz z gotowymi rozwiązaniami zabiegowymi. Dla lekarzy, którzy zaczynają swoją przygodę z medyną estetyczną, ciekawym tematem będzie skategoryzowanie najczęściej stosowanych produktów, takich jak neuromodulatory, wypełniacze, stymulatory tkankowe, urządzenia wysokoenergetyczne, pod kątem podstawowych różnic, właściwości i wskazań do zastosowania.

Sesja „Młodzi Młodym” przygotowana i poprowadzona przez młodych lekarzy, i kierowana do młodych, którzy decydują się na wybranie tej ścieżki zawodowej. Pierwsze wkłucie, pierwszy zabieg laserowy, na jakie produkty się zdecydować, jak przygotować swoją ofertę, jakie pułapki i niespodzianki mogą spotkać młodego adepta medycyny estetycznej?

Pacjenci oczekują nowości, lekarze szukają nowych rozwiązań do swoich gabinetów, stąd też w piątkowym programie znajdzie się sesja „Nowe produkty i technologie”, prezentująca interesujące produkty i techniki zabiegowe do wykorzystania w codziennej praktyce.
Organizator przygotował również sesję, której uczestnicy sami kreują jej tematykę. Często nie ma okazji do zadania pytania ekspertom w trakcie naukowych spotkań lub nasuwają się wątpliwości podczas pracy w gabinecie – wszystkie takie pytania już dziś można wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., a odpowiedzi będzie można usłyszeć, biorąc udział w sesji „Eksperci odpowiadają”. Na wysłanie pytań jest czas do 10 września 2023 r.

W sytuacji zmieniających się regulacji prawnych i niestabilności rynkowej wiele osób szuka fachowych porad z zakresu prawa oraz praktycznych rozwiązań, które można wdrożyć w swojej działalności. „Prawo, przedsiębiorczość i inwestowanie w branży medycyny estetycznej” – to temat sesji przygotowanej przy współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego, w trakcie której zostaną przedstawione najbardziej pilne zagadnienia prawne i ekonomiczne istotne dla tej branży.
Sobota i niedziela to panele naukowe kontynuujące formułę spotkań wypracowaną przez ekspertów Off Label w trakcie kilkunastu wcześniejszych sympozjów – jej podstawowe założenie stanowi otwarta dyskusja o doświadczeniach i wymiana poglądów.

Medycyna regeneracyjna to kierunek, który rozwija się najszybciej. W trakcie sesji zostaną omówione możliwości, jakie otwiera ta gałąź medycyny i dominujące w niej tendencje.

Na rynku pojawia się coraz więcej metod, produktów i urządzeń skutecznych w leczeniu defektów i poprawie estetyki ciała. Eksperci przyjrzą się trendom, którym ulegają pacjenci, takim jak np. „brazylijskie pośladki” – jakie wybrać metody, techniki zabiegowe i jak je wykonać?
„Tożsamość płciowa i możliwości współczesnej medycyny” – panel, w którym specjaliści z różnych dziedzin: chirurgii, psychiatrii, endokrynologii, psychoterapii, medycyny estetycznej, skoncentrują się na problemach pacjentów coraz częściej trafiających do gabinetów i szukających pomocy w dążeniu do osiągnięcia wyglądu zgodnego z własną identyfikacją płciową.

Nie zabraknie również paneli związanych z toksyną botulinową oraz korekcją okolic oka i ust, które należą do najczęściej wykonywanych zabiegów estetycznych.


Więcej informacji o konferencji na stronie: offlabel.com