Już w październiku, w dniach 6-8, w  Double Tree by Hilton Hotel w Warszawie, czeka nas trzydniowe spotkanie przygotowane przez grupę ekspertów Off Label.

 

Pierwszy dzień konferencji Friday Open Day jest bezpłatny, a zapisy trwają jedynie do 8 września. Przeznaczony jest nie tylko dla lekarzy, ale również dla właścicieli i managerów klinik, by zapewnić możliwość wymiany doświadczeń wszystkim, którzy na co dzień są związani z medycyną estetyczną.

W tym dniu nie zabraknie oczywiście naukowych paneli. Podczas panelu „ABC medycyny estetycznej” specjaliści w usystematyzowany sposób przedstawią najczęściej zgłaszane przez pacjentów problemy wraz z gotowymi rozwiązaniami zabiegowymi. Dla lekarzy, którzy zaczynają swoją przygodę z medyną estetyczną, ważne jest skategoryzowanie najczęściej stosowanych produktów, takich jak neuromodulatory, wypełniacze, stymulatory tkankowe, urządzenia wysokoenergetyczne, pod kątem podstawowych różnic, właściwości i wskazań do zastosowania.

Pierwsze wkłucie, pierwszy zabieg laserowy, na jakie produkty się zdecydować, jak przygotować swoją ofertę, jakie pułapki i niespodzianki mogą spotkać młodego adepta medycyny estetycznej…
Te wątpliwości z pewnością rozwieje panel „Młodzi Młodym” przygotowany i poprowadzony przez młodych lekarzy, skierowany do debiutantów, którzy chcą profesjonalnie zajmować się medycyną estetyczną.

W sytuacji zmieniających się regulacji prawnych i niestabilności rynkowej wiele osób szuka fachowych porad z zakresu prawa oraz praktycznych rozwiązań, które można wdrożyć w swojej działalności. „Prawo, przedsiębiorczość i inwestowanie w branży medycyny estetycznej” – to panel, przygotowany przy współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego, w trakcie którego zostaną przedstawione najbardziej pilne zagadnienia prawne i ekonomiczne istotne dla tej branży. W piątek będzie również szansa na wysłuchanie interdyscyplinarnej debaty ekspertów z dziedziny chirurgii plastycznej, dermatologii, medycyny estetycznej i stomatologii oraz pogłębienie swojej wiedzy o neuromodulatorach tkankowych.

Sobota i niedziela to sesje stricte naukowe kontynuujące formułę spotkań wypracowaną przez Off Label Experts.

Jej podstawowe założenie stanowi otwarta dyskusja i wymiana poglądów, bazująca na długoletnim doświadczeniu ekspertów. Eksperci Off Label nie unikają merytorycznych sporów i trudnych
pytań. Z jednej strony nieustannie doskonalą swoje umiejętności, aktywnie angażując się weryfikację i rozpowszechnianie najnowszych trendów stosowanych w medycynie estetycznej i funkcjonalnej. Z drugiej strony chętnie dzielą się wiedzą praktyczną, którą trudno znaleźć w książkach oraz autorskimi technikami zabiegowymi.

Medycyna regeneracyjna to kierunek, który rozwija się najszybciej. W trakcie konferencji omówione będą więc możliwości, jakie otwiera ta gałąź medycyny i dominujące w niej tendencje. Na rynku pojawia się coraz więcej metod, produktów i urządzeń skutecznych w leczeniu defektów i poprawie estetyki ciała. Podczas sesji Total Body Condition eksperci przyjrzą się trendom, którym ulegają pacjenci, takim jak np. „brazylijskie pośladki” i odpowiedzą na pytania jakie wybrać metody, techniki zabiegowe i jak je wykonać? Niezwykle ciekawie zapowiada się sesja „Medycyna estetyczna okiem stomatologa,” podczas której omówiony zostanie m.in. wpływ leczenia ortodontycznego na estetykę twarzy oraz powikłania na styku estetyki i stomatologii.

Medycyna estetyczna zawsze podąża za oczekiwaniami pacjentów i nowymi zjawiskami społecznymi stąd na konferencji aktualny bardzo temat „Tożsamość płciowa i możliwości współczesnej medycyny”. W tej sesji specjaliści z różnych dziedzin: chirurgii, psychiatrii, endokrynologii, psychoterapii, medycyny estetycznej, skoncentrują się na problemach pacjentów szukających pomocy w dążeniu do osiągnięcia wyglądu zgodnego z własną identyfikacją płciową.

Nie zabraknie również paneli związanych z toksyną botulinową, korekcją okolic ust oraz sesji poświęconej skutecznym procedurom estetycznym dla kobiet po 40 r.ż. Eksperci podejmą też temat związków ginekologii z medycyną estetyczną.

A uroczysty wieczorny bankiet będzie świetną okazja nie tylko do przyjemnego spotkania się, ale również do rozdania niezależnych nagród. Leonardy, przyznawane zostaną przez ekspertów dla produktów, przedsiębiorców i osobowości, które przyczyniają się do rozwoju medycyny estetycznej. Uroczystość uświetni niezwykle utalentowana Aelin.

Więcej informacji o konferencji na stronie: www.konferencjaofflabel.co