Motto Rotary International to „Służba na rzecz innych ponad własną korzyść”. Celem statutowym naszej organizacji jest niesienie pomocy innym i wspieranie wszelkich charytatywnych akcji pomocowych.

Klub Rotary Warszawa City w ramach jednego z ostatnich projektów postanowił wesprzeć Fundację Rozwoju Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w szczególności pomóc Zakładowi Patomorfologii WAM poprzez fundowanie stypendiów zagranicznych dla młodych zdolnych polskich lekarzy w renomowanych ośrodkach badawczych o profilu patomorfologicznym na świecie, celem wymiany doświadczeń, podniesienia poziomu badań oraz zapoznania się z najbardziej nowoczesnymi metodami badań, niestosowanymi dotychczas w naszym regionie. Projekt ten jest realizowany od roku przez Klub i nosi nazwę „STOP CANCER”.

W celu zwiększenia zakresu przedsięwzięcia – pozyskania dodatkowych środków finansowych, Klub Rotary organizuje w Golf & Country Club Sobienie Królewskie w dniu 12 czerwca 2022 roku Charytatywny Turniej Golfowy Rotary – wydarzenie dla Rotarian, golfistów i gości.

Golfiści zaczną swój dzień od Turnieju rozgrywanego w formule shot gun, podczas którego będą mogli zmierzyć się w kategoriach HCP Stableford Netto, a także Roraty Stableford Netto oraz Brutto Open - Najlepsza Kobieta i Najlepszy Mężczyzna. Przewidziane są także liczne konkursy dodatkowe.
Dla pozostałych gości zorganizowana zostanie Akademii golfa, podczas której pod okiem profesjonalnych trenerów będzie może zapoznać się z tajnikami swingu golfowego, poćwiczyć uderzenia na Driving Range, a na koniec zmierzyć się w konkursach golfowych – Longest drive, Nearest to the pin. Po lunchu zaplanowano wystąpienie przedstawiciela Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, aukcję obrazów Michele Lenglarda „Lenskiego” oraz loterię fantową. Zwieńczeniem będzie ogłoszenie wyników i wręczenie nagród dla uczestników Turnieju oraz Akademii. 

Dochód z imprezy, której organizacją w imieniu Rotary Club Warszawa, zajął się mistrz Polski seniorów z 2010 r. Antoni Wierciński, wesprze finansowo projekt „Stop Cancer”.

Program wydarzenia:

7:30 – 8:30 – Rejestracja zawodników turnieju
8:30 – Oficjalne otwarcie turnieju i powitanie zawodników
9:00 – Start turnieju – shot gun
11:30 – Start akademii golfa
14:30 – Lunch
15:45 – Wystąpienie przedstawiciela Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
16:00 – Aukcja obrazów Michele Lenglarda „Lenskiego” i loteria fantowa
17:00 – Ogłoszenie wyników turnieju i wręczenie nagród


Serdecznie zapraszamy do zapisów >>>