Firma GAB Media do której należy portal Zatoka Piękna jest członkiem stowarzyszenia Pracodawców Pomorza. Gala Pracodawców Pomorza, która odbędzie się 3 czerwca tego roku w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, to realizowany od lat format jednej z najważniejszych i największych regionalnych imprez biznesowych z liczbą gości na poziomie 700 osób. To doroczne uroczyste spotkania biznesu, przedstawicieli najwyższych władz państwowych, samorządowych, świata nauki i kultury.


Cechą charakterystyczną wydarzenia jest wysokiej klasy oprawa artystyczna, z udziałem gości specjalnych naszych uroczystości. Do tej pory Gale swoją obecnością uświetnili: Marek Kondrat, Małgorzata Tusk, Mateusz Kusznierewicz, Krystyna Janda, Janusz Gajos, Jerzy Stuhr, Przemysław Dyakowski, Leszek Możdżer, Andrzej Seweryn, Jerzy Limon, Aleksandra Kurzak.
Galę organizują Pracodawcy Pomorza, działający od 1991 roku jako jedna z największych i najstarszych regionalnych organizacji pracodawców. Blisko 1000 firm zrzeszonych daje zatrudnienie prawie 100 tys. pracowników. Podczas wydarzenia, tytułem i statuetką „Pomorskiego Pracodawcy Roku” nagradzani są najlepsi regionalni przedsiębiorcy. Konkurs kierowany jest do pomorskich firm mających znaczący udział w rozwoju gospodarczym kraju i regionu, których działania upowszechniają praktyki społecznej odpowiedzialności biznesu, będąc przy tym organizatorami miejsc pracy przyjaznych pracownikom.

Gala to również wyjątkowe nagrody specjalne dla wyjątkowych postaci tworzących warunki dla rozwoju firm i gospodarki regionu i kraju. Nagrodę Specjalną „Primum Cooperatio” czyli „Współpraca ponad Wszystko” otrzymuje naukowiec, który rozumiejąc potrzeby gospodarki w sposób aktywny, swoją twórczą myślą i doświadczeniem wspiera realizację nowatorskich rozwiązań w gospodarce. Nagroda „Dialogus Supra Omnia”, czyli „Dialog Ponad Wszystko” przyznawana jest w uznaniu za konsekwentnie, profesjonalnie i wytrwale prowadzony dialog na rzecz środowiska gospodarczego. Z kolei specjalną nagrodę „Diamentowy Oxer” otrzymuje osoba, która dzięki własnej inicjatywie, konsekwencji i determinacji zbudowała rozpoznawalną markę w kraju i za granicą.

Więcej na temat wydarzenia na stronie pracodawcypomorza.pl