Zainspirowana esencją natury i wolna od jakichkolwiek toksycznych składników marka Scens weszła do Polski. Jej premiera odbyła się podczas lunchu prasowego w restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich, w którym uczestniczyła także redakcja Zatoki Piękna. Kosmetyki dostępne są już w najlepszych gabinetach SPA w hotelach i luksusowych Day SPA.

 

Nietoksyczne piękno, wyłącznie wegańskie składniki, wiara w wielką moc kwiatów i roślin – to jedynie wstęp do wartości, jakie wyznaje marka Scens, jedyna na rynku marka premium o charakterze Organic & Vegan nastawiona na sprzedaż do luksusowych SPA. Ku wielkiej radości bywalców gabinetów odnowy biologicznej, w połowie września zadebiutowała ona także w Polsce. Jej oficjalna premiera odbyła się 16 września podczas lunchu prasowego w restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich, a w wydarzeniu wziął udział – jako gość specjalny – Steven Bullon, właściciel marki.

- To, czego chciałam, to marka, która jest autentyczna, prawdziwa, która oprócz tego, że jest pomysłem na biznes, to wynika z pasji i zaangażowania. Szukałam marki, która będzie naturalna nie tylko w przekazie marketingowym, dbająca o środowisko nie tylko poprzez udostępnienie znaczka na opakowaniu – mówiła Sonia Skalec, prowadząca wydarzenie dyrektor działu kosmetyki profesjonalnej w Nova Group. Filozofię marki oprócz jej właściciela i Soni Skalec przybliżyła też Edyta Wierzbiło, manager marki Scens w Polsce. Wydarzenie zwieńczył – zaserwowany w duchu filozofii firmy – wegański lunch.

Organiczne i wegańskie dzieło Stevena Bullona

Marka Scens to dziecko urodzonego w Paryżu Stevena Bullona, absolwenta Sorbony. Po wielu latach współpracy z markami branży estetycznej w Paryżu przeniósł się do Barcelony, by dołączyć do Yves Saint Laurent Beauté. Po kolejnych latach doświadczeń w branży postanowił stworzyć markę Scens. Jego kosmetyczne dziecko od początku zainspirowane było esencją natury jako czymś, co naprawdę ma znaczenie.

Oferta Scens to linia organicznych i wegańskich produktów do pielęgnacji skóry, stworzonych z najbardziej ekskluzywnych roślin. Powstała ona jako odpowiedź na brak w gabinetach SPA profesjonalnej marki kosmetycznej, która byłaby w 100% naturalna, wegańska, organiczna i zarazem wysoce efektywna. Idea marki Scens zakłada rezygnację z wszelkich składników szkodliwych dla zdrowia, o działaniu rakotwórczym lub zaburzającym gospodarkę hormonalną. Brak w nich sztucznych barwników, syntetycznych zapachów typu eco friendly, parabenów, składników petrochemicznych, siarczanów, silikonów, PEG-ów, olejów mineralnych, triklosanu, EDTA czy aluminium.

W odróżnieniu do wielu innych wegańskich marek, Scens nie używa także wosku pszczelego. Kosmetyki Scens bazują za to na składnikach roślinnych, kwiatach, solach i olejkach eterycznych o działaniu nawilżającym, odżywiającym, chroniącym skórę i minimalizującym oznaki starzenia. Składniki aktywne są przy tym wysoce skoncentrowane, dlatego działają nawet w głębokich warstwach skóry, a nie jedynie na jej powierzchni. Przed trafieniem do kosmetyków przechodzą dodatkowo testy jakości premium, dlatego linia Scens polecana jest do luksusowych Day SPA i gabinetów SPA w najlepszych hotelach.

Rytuały oraz zabiegi na ciało i twarz Scens dostępne są już w Nice SPA w Warszawie, Ambra Day SPA w Krakowie, Szczawnica Park w Szczawnicy, a także w Hotelu Bania w Białce Tatrzańskiej.

Sprawdź na www.scens.com 

 

Scens-Ory Experience okiem naczelnej Zatoki Piękna

Udział w premierze marki Scens w Polsce miała także redakcja Zatoki Piękna. Jako pierwsza z zaproszonych redakcji przetestowaliśmy rytuał w Nice SPA na warszawskim Mokotowie. Nasza redaktor naczelna Estera Gabczenko została zaproszona na luksusowy rytuał Scens-Ory Experience obejmujący pielęgnację ciała i twarzy. 

Całość, przeprowadzona w jednym z najlepszych Day SPA w Warszawie, składała się z liftingującego zabiegu na twarzy ETERNAL LIFT EXPERIENCE oraz rozluźniającego masażu ciała i złuszczającego peelingu na bazie soli himalajskiej, soli z Morza Martwego, soli z Morza Francuskiego i sześciu olejków eterycznych.

Ultranawilżający peeling ciała od Scens – nie dość, że oczyszcza skórę i poprawia jej kondycję, to jeszcze w połączeniu z masażem i działaniem olejków z lawendy, cyprysu, geranium, rozmarynu, rumianku oraz gorzkiej pomarańczy zapewnia relaks i głęboka ulgę. Działanie relaksujące mięśnie ma zresztą też zabieg na twarz, który dzięki wysokiej koncentracji składników regenerujących i odmładzających wzmacnia ochronę antyoksydacyjną, a połączony z masażem Lift by SCENS – także modeluje kontury twarzy i przywraca jej blask. Całość w wykonaniu Evangeline, terapeutki Nice SPA – jako sposób na przywrócenie skórze witalności i złagodzenie napięcia mięśniowego – sprawdza się nie tylko na stresy dnia codziennego.

Nice SPA

Wegański poczęstunek przygotowany na miejscu przez szefa kuchni Nice SPA jest doskonałym ukoronowaniem dwugodzinnej ceremonii dla ciała i duszy.

My już zakochałyśmy się w kosmetykach SCENS i rytuale Scens-Ory Experience w Nice SPA w Warszawie. 

Więcej o rytuałach SCENS na stronie www.nicespa.com.pl