Fundacja Hospicyjna już po raz dziesiąty organizuje Charytatywny Bal z Sercem. W tym roku zbierane są środki zarówno na potrzeby Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC, jak i budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku. Bal odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności, 8 lutego 2020 roku, o godzinie 18.30. Przewodnim hasłem  wieczoru w klimacie kultury brytyjskiej jest cytat z piosenki Beatlesów: All you need is love!

 

Patronat honorowy nad Balem objęli: Ambasada Brytyjska w Warszawie i Konsul Honorowy Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Gdańsku Marek Głuchowski oraz Prezydent Stowarzyszenia Konsulów Honorowych w Polsce Magdalena Pramfelt, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz oraz Kanclerz Loży Gdańskiej BCC Maciej Dobrzyniecki, Prezes Zarządu Gdańskiego Klubu Biznesu Marek Głuchowski i Prezydent Pracodawców Pomorza Zbigniew Canowiecki.

Bal poprowadzą Iwona Schymalla i Maciej Orłoś, zabawę uświetnią John Porter i Przemek Radziszewski, do tańca zagra zespół Swing Thing, a w atmosferę folkową wprowadzi Zespół Tańca Irlandzkiego i Szkockiego Uniwerystetu Gdańskiego Trebraruna. O menu zadba Amber Side Bar & Restaurant z niespodzianką w wykonaniu mistrzów sztuki kulinarnej Kevina Aistona i Marcina Popielarza.

Licytowane będą między innymi: kolacja z Lechem Wałęsą w restauracji Biały Królik w Gdyni, weekend z Jaguarem F-TYPE oraz teatralne spotkanie z Borysem Szycem, a także bilet na mecz Chelsea.

X Bal Fundacji Hospicyjnej

 

Sponsorzy balu

Sponsorzy platynowi: JohnnyBros, Marvipol, Jaguar, Land Rover

Sponsorzy złoci: Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Głuchowski Siemiątkowski Zwara, Ecol Group, Port Gdynia, Provident

Sponsorzy srebrni: Mowi Poland, PB Górski

 

Patronat medialny nad X Balem Fundacji Hospicyjnej objął portal Zatoka Piękna

 

Zbiórka funduszy na Centrum Opieki Wytchnieniowej

Poza tradycyjną zbiórką środków na rzecz Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku Fundacja Hospicyjna podczas balu zainicjuje kwestę na budowę Centrum Opieki Wytchnieniowej. Ma to być placówka czasowego oraz dziennego pobytu dla niesamodzielnych i chorych dzieci oraz dorosłych, dzięki której odetchnąć będą mogli ich opiekunowie – często narażeni na wypalenie wieloletnim sprawowaniem opieki.

 

Czym jest opieka wytchnieniowa?

Opieka wytchnieniowa (określana również jako opieka wyręczająca) to forma opieki, oferowanej opiekunom nieformalnym (najczęściej rodzinom) na określony czas. Polega ona na zastąpieniu ich w sprawowaniu opieki w miejscu zamieszkania podopiecznego lub w instytucji, w której czasowo przebywa podopieczny. Podopieczni otoczeni są opieką na najwyższym poziomie, zapewniona jest im rehabilitacja oraz zajęcia terapeutyczne.  Opiekunom daje szansę odpoczynku, zadbania o własne zdrowie, wykorzystania czasu na pracę lub osobisty rozwój. Chętni do wsparcia tej inicjatywy mogą kierować wpłaty na nr konta: 60 1540 1098 2001 5562 3339 0002 z dopiskiem: Centrum Opieki Wytchnieniowej.

Fundacja Hospicyjna prowadzi Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC, największą placówkę paliatywno-hospicyjną na Pomorzu, która działa od 1983 roku. Pomoc pielęgniarek, lekarzy, fizjoterapeutów, psychologów, pracowników socjalnych, duchownych i wolontariuszy otrzymują chorzy dorośli u kresu życia w ich domach oraz w Domu Hospicyjnym w Gdańsku, przy ul. Kopernika 6, a także chore przewlekle dzieci w Domowym Hospicjum dla Dzieci. Przy Fundacji działa także Hospicyjna Opieka Perinatalna oraz Poradnia Medycyny Paliatywnej. Dla dzieci, którym zmarł bliski członek rodziny działa Fundusz Dzieci Osieroconych Tumbo Pomaga. W gdańskiej fili Akademii Walki z Rakiem wspierane są osoby zmagające się z chorobą nowotworową. Łącznie z wszystkich form pomocy Fundacji korzysta ponad 2000 osób rocznie.

#ZnajdźSwójPowód i przekaż 1% podatku Fundacji Hospicyjnej. KRS 0000 201 002