Akcja społeczna #poparzona biegnie to część ogólnopolskiej kampanii Fundacji ,,Poparzeni”, która podnosi problem wykluczenia osób z poparzeniami. Poprzez akcję społeczną Fundacja chce zwrócić uwagę na dramatyczną sytuację osób po poparzeniu w Polsce: na utrudniony dostęp do leczenia i rehabilitacji, brak akceptacji ze strony społeczeństwa i dyskryminację na rynku pracy.

 

Pomimo dalszego leczenia, są grupą pacjentów zapomnianych. Oprócz prostych zabiegów refundowanych, nie mają bezpłatnego dostępu do lepszego leczenia.

Jolanta Golianek, inicjatorka akcji, założycielka Fundacji Poparzeni, po siedmiu latach leczenia, rehabilitacji, operacji, przeszczepów skóry, zmagań z depresją i stanami lękowymi dzieli się swoją historią.

 

PRZECZYTAJ NASZ WYWIAD Jolanta Golianek: W Polsce wciąż za mało mówi się o oparzeniach

 

W Fundacji Poparzeni, pracuje z pacjentami po poparzeniach ciała oraz ich rodzinami, wspiera ich w leczeniu i akceptacji ciała. Jest laureatką nagrody ,,Człowiek bez barier 2016" przyznawanej osobom niepełnosprawnym, które swoją postawą przekonują, że niepełnosprawność nie musi być ograniczeniem.

Jolanta Golianek 10 sierpnia 2017r. przebiegnie brzegiem morza z Gdańsk Brzeźno – Gdynia Nowe Orłowo Holistic Clinic. Bieganie jest jej pasją od około 3 lat. Pokaże, że pomimo nieidealnego ciała, przykurczy można na nowo cieszyć się życiem i odnaleźć sens życia, nawet poprzez bieganie. A może inni podczas biegu zauważą, że kobieta która ma pokryte ciało bliznami, zatrzymają się na chwilę i zastanowią się nad swoim życiem, innych życiem. Przecież to może spotkać każdego z nas.

Głównym Partnerem akcji społecznej jest WellU.

Patronem medialnym akcji społecznej jest portal Zatoka Piękna.

Sponsorami akcji społecznej są: Larens, Holistic Clinic Gdynia Karolina Sozańska, Nowoczesny Mężczyzna, Reklamowy Gadżet Wojciech Wrociński, Kancelaria Rady Prawnego Magdalena Raniszewska, Gabinet Ortopedyczny Jacek Raniszewski, Shake You Head Grzegorz Duży, Panache Izabela Sakutova, PIKA biżuteria dla wyjątkowej kobiety.

Zapraszam do śledzenia wydarzenia: www.facebook.com/fundacjapoparzeni