Zmęczone spojrzenie, opadające policzki czy zmarszczki, które robią się głębsze z każdym wybuchem śmiechu – sprawdź główne oznaki starzenia i poznaj najlepsze metody, by je okiełznać. Stwórz plan działania i tego się trzymaj. Będzie pięknie!

 

Pogoń chomiki

To jest temat, który w pewnym wieku spędza sen z powiek. Opadające policzki, czyli  chomiki - jak czule nazywają ten problem lekarze - powodują, że zmienia się owal twarzy, która traci przez to swój młodzieńczy kształt. Masz dwa wyjścia: albo się z tym pogodzisz albo zaczniesz walkę z czasem.
- Chomiki, to nie tylko skóra, ale także mięśnie i tłuszcz – tłumaczy dr Kamila Padlewska, lekarz medycyny estetycznej z kliniki Oricea Gabinety Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging.

Komentarz eksperta

dr Kamila Padlewska
dr Kamila Padlewska
Mięśnie pobudzi zabieg elektrostymulacji. Natomiast tłuszcz, który przemieścił się na skutek grawitacji ze środkowej części twarzy, zredukuje efektywnie lipoliza. Zabieg nie tylko usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej, ale dodatkowo ładnie ujędrnia. Jeśli chodzi o poprawę struktury samej skóry, doskonałe wyniki przynoszą metody rozgrzewające: prąd o wysokiej częstotliwości (fale RF), lasery i ultradźwięki (Ulthera). Temperatura tych zabiegów waha się od 45-50 stopni. Obkurczają skórę i pobudzają fibroblasty do produkcji nowego kolagenu

 

Gwałtownie schudłaś i wraz z utraconymi kilogramami policzki straciły na jędrności?

- Jeśli ich opadanie wynika w głównej mierze z utraty objętości podskórnej tkanki tłuszczowej, wtedy należy ją uzupełnić stosując wypełniacze – mówi dr Roman Prończuk, specjalista dermatolog i lekarz medycyny estetycznej z Kliniki Medi-Derm. - Może to być kwas hialuronowy czy hydroksyapatyt wapnia lub własna tkanka tłuszczowa.


Spójrz świeżym okiem

Nie ma się co oszukiwać: starzenie wokół oczu zauważasz najszybciej. Opuchnięcia po gorszej nocy, zasinienia związane ze stresem, zmarszczki i opadające powieki, które drażnią cię coraz mocniej przy każdym porannym makijażu. Czas działać.



Twoją zmorą są tzw. podkówki? Przyczyny mogą być różne, ale prawda jest taka, że z wiekiem zanika naturalnie występująca pod oczami podściółka tłuszczowa. Cienie pod oczami są przez to bardziej widoczne, obszar ten jakby zapada się (tzw. dolina łez). Możesz oszukać problem. W jaki sposób? Lekarz wypełni to miejsce podając pod skórę kwas hialuronowy w gęstej, usieciowionej formie. Efekt? Preparat przykryje widoczne naczynia krwionośne. Zasinienia będą mniej widoczne, a skóra wokół oczu rozświetlona i promienna. Martwią cię obrzęki? Jeśli pojawiły się od jakiegoś czasu i nie są twoją naturalną skłonnością, zapytaj lekarza medycyny estetycznej o zabieg mezoterapii (ostrzykiwanie skóry wokół oczu specjalnym, pielęgnującym koktajlem). Preparaty redukujące tzw. worki pod oczami, są tak komponowane, aby pobudzać krążenie limfy oraz wzmacniać naczynia krwionośne. Zawierają m.in. wyciąg z ruszczyku, jagody rozmarynu, a także witaminę C i heksapeptydy.

Przetestowany zabieg

Mezoterapia na "worki" pod oczami

Ewelina (38 lat): Od kilku lat borykam się z problemem opuchniętych oczu. Kremy, nawet te drogie, nie dawały dużej poprawy. Zdecydowałam się na mezoterapię w gabinecie medycyny estetycznej. Lekarz podał mi koktajl Eye Bag Solution zwalczający worki i opuchnięcia wokół oczu. W moim przypadku wystarczyły 3 zabiegi w odstępach co 2 tygodnie. Efekt bardzo dobry, opuchnięcia wyraźnie się zmniejszyły, a dzięki temu również zmarszczki stały się mniej widoczne. Polecam, mimo bólu i kilku dni z lekkim obrzękiem :)


No pokaż dłonie

Zawsze pomijane, najmniej chronione i pielęgnowane mogą się zestarzeć szybciej niż myślisz. Na nic błyskotki czy mocny manikiur, dłonie mają być jak najdłużej młode. Ich wygląd popraw błyskawicznie. Zadziałaj na poprawę elastyczności oraz objętości. Co to oznacza? Z czasem tracisz tkankę tłuszczową, a dłonie są suche z widocznymi żyłkami i ścięgnami. Z tym problemem walczą np. Sarah Jessika Parker i Madonna.
- Pomoże wypełnienie preparatem StylAge M – przekonuje dr Olga Warszawik-Hendzel, dermatolog, lekarz medycyny estetycznej z Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki Elite. – To żel na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego z antyoksydantem (sorbitol). Jak wygląda zabieg? To jedno wkłucie. Preparat podaje się pod skórę techniką Soft Fillingu, opartej na zastosowaniu kaniul, czyli tzw. miękkich igieł. Dzięki temu zabieg jest komfortowy i superbezpieczny.
Twoja skóra jest wiotka, brak jej już jędrności? Dla ciebie jest zabieg Infini. Głowica urządzenia jest wyposażona w 49 mikroigieł, których końcówki, po przekłuciu skóry, są podgrzewane. To początkuje pro­ces odnawiania włókien kolagenowych. Rezultat ujędrnienia narasta przez kilka miesięcy i trwa nawet do kilku lat. Warto przemyśleć!

Napisz do Nas

Zapytaj o ten zabieg


Zmarszczki? Jakie zmarszczki?

Myślisz sobie kiedy właściwie jest ten moment kiedy żarty z pojawiającymi się liniami się skończyły? O tym mogą informować już zmarszczki mimiczne, czyli kurze łapki, lwia zmarszczka, poziome linie na czole. Wprawdzie ich bezpośrednią przyczyną jest bogata mimika, ale to, że zagniecenia utrwalają się, oznacza, że skóra powoli traci elastyczność i jędrność – mówi dr Agnieszka Bliżanowska specjalista dermatolog i ekspert medycyny estetycznej z Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm.
Możesz reagować. Wypełnić zmarszczki, zapobiec ich pogłębianiu się. Nadal niezastąpiony jest botoks. Zapytasz: a co z efektem nieruchomej twarzy?

Komentarz eksperta

dr Agnieszka Bliżanowska
dr Agnieszka Bliżanowska
Teraz jest Baby Botoks. Specjalna metoda podawania toksyny botulinowej, koncentrująca się na jak najbardziej naturalnym efekcie. Opracowana w Hollywood, by aktorki wykorzystywały mimikę w trakcie gry nie rezygnując ze stosowania toksyny botulinowej. To jest kompleksowe odświeżenie rysów twarzy z zachowaniem pełnej mimiki.

 

Szyja z oparciem

Apel wszystkich lekarzy medycyny estetycznej: twarz nie kończy się na podbródku. Wszelkie inwestycję w utrzymanie młodości nie mają sensu jeśli szyja starzeje się w naturalnym tempie i zdradza dane z twojej metryki. Jeśli już wcześniej pokpiłaś sprawę spraw, by wiotka skóra szyi miała się czego trzymać. O co chodzi? O zabieg z użyciem nici, które stworzą szyi „rusztowanie”. Jak to wygląda? Pod skórę, co dwa milimetry, wszczepia się całkowicie rozpuszczalne nici z polidioksanonu, które mają za zadanie podtrzymać ją, a także stymulować do naturalnej odbudowy kolagenu. Poprawa jędrności następuje stopniowo, a efekt utrzymuje się nawet do dwóch lat.

I to jest efekt!